Wady i zalety paneli szklanych w łazience

Wady i zalety paneli szklanych w łazience

Panele szklane w łazience to rozwiązanie coraz częściej proponowane przez designerów. Nie jest to element drogi ani trudno dostępny, za to niezwykle oryginalny, pozwalający całkowicie odmienić nasze wnętrze. Dzięki możliwości stworzenia indywidualnego nadruku możemy mieć niepowtarzalną dekoracje na ścianach łazienki.

Designerska łazienka

Wyposażenie łazienki w szklane panele to ciekawy sposób na przełamanie klasyki w urządzaniu wnętrza. Typowa glazura może zostać miejscami zastąpiona szkłem. Panele ze szkła doskonale nadają się do łazienki i spełniają te same funkcje co glazura. Ich interesujący wygląd dodaje wnętrzu nowoczesności, świeżości i oryginalności. Dzięki panelom można całkowicie zrezygnować z glazury, zadbać o zabezpieczenie ścian jedynie pod prysznicem, wokół wanny czy umywalki. To także sposób na świetne i oryginalne dekory. Dlatego zamiast drukowanych płytek warto zainstalować szklane panele.

Wśród wad i zalet szklanych paneli

Bez wątpienia dużą zaletą szklanych elementów w łazience jest ich odporność na działanie wody, wilgoci. Szklane panele czy drzwi nie zapleśnieją nam, nie zbutwieją, a ponadto łatwo je będzie wytrzeć, umyć. Niestety z utrzymaniem czystości nie jest aż tak kolorowo jakby mogło się wydawać. Owszem parę wodną zmyjemy wszystkim, o wiele trudniej będzie zadbać o panele szklane wokół umywalki czy prysznica gdzie osady z mydła, żeli, pianki do golenia itp. tworzą zacieki. Również kamień z wody może powodować trudne zabrudzenie na szkle. Na szczęście pomocne są odpowiednie detergenty które usprawniają sprzątanie. Kolejną pomocą jest systematyczne wycieranie szklanych elementów. Mimo wszystko to pewna wada szkła w łazience.

Innym mankamentem w przypadku szkła jest ograniczona możliwość wiercenia otworów. Panele szklane nie powinny być wycinane, ani wiercone, naraża je to na pękanie i osłabia strukturę szkła. Nieumiejętny nawiert może zniszczyć cały panel.

Ciekawa prezencja

Szkło w łazience może doskonale lśnić dzięki podświetleniu. Szklane panele dodatkowo mogą posiadać dowolne kolory i nadruki. Wykorzystując przestrzeń możemy stworzyć interesujące obrazy niczym fototapety. Nawet w bardzo małej przestrzeni łazienki można uzyskać imponujące efekty dekoracyjne przy użyciu szkła pod postacią paneli. Panele szklane zastąpić mogą fragmentarycznie glazurę lub też zostać osadzone na glazurze. Bezsprzecznie panele nadają modernistycznego wyglądu. Od kilku lat moda na szkło w łazience nie ustaje a wręcz przybiera na sile.

Koszty instalacji szklanych paneli

Koszty zakupu paneli szklanych to kwestia metrażu, jednak porównując je z dobrej jakości glazurą nie są wyższe, ani też znacznie niższe. Mimo wszystko to innowacyjne rozwiązanie zyskuje na popularności, przyciągając bardzo wielu klientów, właśnie z powodu oryginalności. Przez lata glazura była standardem, dziś pojawiła się konkurencja nie ustępująca w zaletach i walorach technicznych. Panele szklane świetnie się czyści, doskonale się prezentują, pozwalają na łatwy montaż i idealnie wygładzają nierówności ścian.

Tekst przygotowała firma: Modern Glass – Nowoczesne szkło na wymiar.


Drukuj   E-mail