Magazyn

W mediach społecznościowych duże kontrowersje wzbudził tekst zamieszczony w gazetce parafialnej „Głos Floriański”, wydawanej przez parafię pw. Św. Floriana w Żywcu-Zabłociu.

Tekst dotyczy weganizmu. Ten styl życia i dieta została w nim określona jako lewicowa ideologia. „Jeżeli nie zostaną powstrzymani sfanatyzowani wyznawcy weganizmu, to niedługo znajdziemy się w całkiem nowej rzeczywistości. Celem tych działaczy jest destrukcja świata, w którym żyjemy. Chcą oni zakazać jedzenia mięsa, hodowli zwierząt, produkcji mięsnej. Zmieniają całkowicie dietę na pozbawioną produktów mięsnych, ale też wykluczają produkty pochodzenia zwierzęcego, jak mleko i jajka. Weganie przywiązują również dużą wagę do wyboru odzieży, która powinna być wolna od produktów pochodzenia zwierzęcego (skóra, futro, wełna)” – czytamy w tekście, który w całości można przeczytać TUTAJ.

W mediach społecznosciowych tekst udostępnia i komentuje coraz więcej użytkowników, zaś treść staje się przedmiotem memów, które zaczynają krążyć w sieci.

Źródło mema: FB Żywiec Memes