Magazyn

Wspólne oglądanie filmów z ukochaną osobą to idealny sposób na zagospodarowanie wolnego wieczoru w weekend. Jakie tytuły dostarczą znakomitej rozrywki, rozbawią, wzruszą i skłonią do refleksji nad własnym życiem? Oto nasze starannie wyselekcjonowane propozycje na filmowy seans dla pary!

Mokra robota  (2011)

Mokra robota to amerykański film akcji, którego reżyserem jest Mike Gunther. Trójka przyjaciół napada na konwój, inkasując diamenty o wartości kilku milionów dolarów. Niestety jeden z nich - Vincent (Ryan Phillippe) - okazuje się zdrajcą, niespodziewanie dochodzi do strzelaniny i przejęcia łupu. Czy Sonny (raper 50 Cent) zemści się i odzyska drogocenne kamienie? Zdesperowany poprosi o pomoc bezwzględnego, mafijnego bossa (Bruce Willis).

Skyfall (2012) 

Skyfall w reżyserii Sama Mendesa to kontynuacja kultowej serii o Jamesie Bondzie - po raz trzeci główną rolę odegrał Daniel Craig. Na czym skupia się fabuła? Lojalność tajnego agenta zostaje wystawiona na ciężką próbę, po ataku na siedzibę brytyjskich służb specjalnych i kradzież pilnie strzeżonych danych. Gdzie tym razem wiedzie trop i kto ukradł dysk twardy komputera ze strategicznymi danymi dotyczącymi tajnych agentów? Fani filmów szpiegowskich z pewnością nie rozczarują się po obejrzeniu tej produkcji.

Pod mocnym aniołem (2013)

Pod mocnym aniołem to świetny polski dramat w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego (ekranizacja powieści Jerzego Pilcha). Fabuła opiera się na życiu Jerzego (w tej roli Robert Więckiewicz), który jest uzależnionym od alkoholu pisarzem. Pod wpływem miłości do młodej dziewczyny (Julia Kijowska), postanawia stawić czoło swoim demonom i zerwać z nałogiem. Jednak nie wytrzymuje długo w abstynencji, szybko trafia na odwyk, gdzie poznaje wiele innych osób zmagających się z tym samym problemem.

Wyspa psów (2018)

Wyspa psów to zapierający dech w piersiach amerykański film animowany w reżyserii Wesa Andersona. To wzruszająca opowieść o japońskim chłopcu imieniem Atari, który nie zgadza się z decyzją władz o wygnaniu psów z miasta Megasaki i wraz z innymi czworonogami postanawia odnaleźć swojego zaginionego pupila, odwiedzając „wyspę śmieci”. Warto wspomnieć, że ta piękna animacja została wyróżniona kilkoma nominacjami do Nagrody Akademii. Nagrodzono ją także Srebrnym Niedźwiedziem na berlińskim festiwalu.

Kłamstwo doskonałe (2019) 

Kłamstwo doskonałe to dreszczowiec wyreżyserowany przez Billa Condona (inspirowany powieścią Nicholasa Searle’a pt. Dobry kłamca). Zawodowy oszust Roy (Ian McKellen) poznaje za pośrednictwem internetu bogatą i samotną wdowę Betty (Helen Mirren), która szybko otwiera przed nim swoje serce. Z czasem również i Roy obdarza kobietę uczuciem, stojąc przed dylematem - dokonać przekrętu czy odpuścić i dać się ponieść miłości? Mnóstwo niedopowiedzeń i ludzkich sekretów sprawiają, że ten film trzyma w napięciu do ostatniej minuty.

Okno na morze (2019)

Okno na morze to poruszający, hiszpański dramat w reżyserii Miguela Ángela Jiméneza, który przedstawia historię dojrzałej kobiety Marii (Emma Suárez). Bohaterka w obliczu niepokojącej diagnozy stawia wszystko na jedną kartę (lekceważąc rady syna oraz lekarzy) i przeprowadza się na idylliczną, grecką wyspę, gdzie niespodziewanie odnajduje miłość, zakochując się bez pamięci w czarującym Stefanosie (Akilas Karazisis). To niezwykła opowieść, która udowadnia, że nigdy nie jest za późno na szczęście.


Podsumowując, mamy nadzieję, że powyższe propozycje sprawią, iż wieczorny seans będzie pełen filmowych wrażeń. Wymienione tytuły mają wielu wiernych fanów na całym świecie, stanowiąc stały element programów najpopularniejszych stacji telewizyjnych. Oczywiście możemy śledzić losy wymienionych bohaterów również w sieci. Wystarczy stabilny internet domowy od UPC Polska, aby móc oglądać telewizję internetową czy korzystać z różnych platform, adresowanych do sympatyków filmowej rozrywki.