Magazyn

20 kwietnia 2022r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Wieprzu uczestniczyły w bezpłatnych Warsztatach ekologiczno-wędkarskich w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wieprzu.

Organizatorem warsztatów był Polski Związek Wędkarski Koło Zabłocie - Żywiec. Warsztaty prowadzili: Bogusław Juźwa - Prezes PZW Koło Zabłocie - Żywiec, oraz członkowie koła Szymon Błachut, Piotr Kliś, a także Joanna Błachut. Data spotkania nie była przypadkowa, ponieważ było to swoiste przygotowanie do obchodów Dnia Ziemi, które przypada 22 kwietnia.

Podczas warsztatów dzieci oglądały prezentację multimedialną oraz krótkie filmiki, które wzbogaciły ich wiedzę na temat fauny i flory rzeki Soły oraz znaczenia czystości wód w rzekach dla życia człowieka, zwierząt i roślin. Kolejnym punktem warsztatów było przybliżenie dzieciom sylwetki rybaka oraz jego roli w zakresie ochrony środowiska wodnego. Przedszkolaki miały również możliwość praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności w segregowaniu odpadów, a także brały udział w zabawie polegającej na łowieniu ryb.

Po zakończonych warsztatach wszystkie dzieci otrzymały od organizatorów nagrody książkowe oraz dyplomy "Przyjaciela rzeki Soły".