Magazyn

26 czerwca br. odbyło się spotkanie z Szefem Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji - Generałem Mirosławem Brysiem.

Spotkanie rozpoczęto od wizytacji klas wojskowych w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Moszczanicy, gdzie między innymi Pan Generał spotkał się z młodzieżą klas wojskowych, natomiast w gronie przedstawicieli Rady Powiatu omówiono dalsze perspektywy rozwoju Szkoły.

Dalsza część spotkania odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu, gdzie w trakcie obrad Rady Powiatu - Starosta Żywiecki Andrzej Kalata złożył na ręce Generała Brysia w imieniu Rady i Zarządu Powiatu gratulacje z okazji nadania awansu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Mirosław Bryś pochodzący z naszego powiatu, w dniu 3 maja br. otrzymał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nominację generalską otrzymując stopień Generała Brygady - pisaliśmy o tym TUTAJ. Ponadto w 2022 r. powołany został na stanowisko dyrektora Biura ds. Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” i pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej do spraw utworzenia Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. W tym samym roku objął stanowisko Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. Dzięki zaangażowaniu Pana Generała – Powiat Żywiecki pozyskał znaczące środki na wyposażenie Klasy Wojskowej w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Moszczanicy.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Żywcu