Worek czy karton co lepsze podczas przeprowadzki?

Worek czy karton co lepsze podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka wymaga stosownego spakowania dobytku. Przewożenie i przenoszenie przedmiotów luzem to kiepski pomysł z uwagi na czas trwania i duże ryzyko pogubienia rzeczy, ich zniszczenia i zdekompletowania. Jeśli wydaje Ci się, że masz niewiele rzeczy szybko przekonasz się że tak nie jest. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy jak wiele drobiazgów gromadzimy dopóki nie musimy się przeprowadzić. Spakowanie wszystkiego to czasochłonne zadanie. W celu pakowania należy wyposażyć się w przydatne rzeczy takie jak pudełka, worki, taśmy, folie zabezpieczające, flamaster i sznurek.

Wielkie pakowanie

Najczęściej pakując rzeczy podczas przeprowadzki używamy worków i kartonów. Niestety nie na wszystko worki są odpowiednie. O ile odzież, obuwie można spakować do worków, to już rozmaite drobiazgi, szkło i przedmiotu takie jak dokumenty trudno jest w workach upchnąć i zabezpieczyć. Workom trudno nadać jednolity kształt przez co trudniej się je układa i gromadzi w transporcie. Na odmianę kartony powodują, że marnuje się sporo wolnej przestrzeni. Można śmiało powiedzieć, że zarówno worki jak i kartony mają swoje wady i zalety.

Worek kontra pudełko

Zanim przekreślisz walory i zalety worków sprawdź ich skuteczność w kontekście przeprowadzki. Również przydatność kartonów warto ocenić obiektywnie. Zwolenników worków jak i pudeł przeprowadzkowych jest wielu. Profesjonaliści zalecają pakowanie pudełek, niemniej worki także mogą okazać się przydatne. Zwrócić uwagę należy na jakość opakowań, gdyż zarówno kartony mogą się rozpadać pod wpływem ciężaru jak i worki rozrywać. Mimo iż opakowanie przeprowadzkowe jest tylko na czas transportu to jednak musi być trwałe, aby przedmioty nie rozpadły się przy przenoszeniu kartonu po schodach czy wypakowywaniu z samochodu.

Pakowanie kartonów

Do celów przeprowadzki stworzono specjalne kartony w różnych wielkościach i kształtach. Łatwo jest je złożyć i rozłożyć jak i opisać, zakleić taśmą i wypełnić. Pakując kartony zadbać należy o wypełnienie pustych przestrzeni w pudle, odpowiedni ciężar przedmiotów oraz zastanowić się jak odpowiednio opisać kartony by uniknąć chaosu podczas rozpakowywania po przeprowadzce. Nie sztuką jest upchnąć jak najwięcej przedmiotów w kartonie, jeśli karton po jego podniesieniu nie wytrzyma ciężaru i zacznie się rozkładać lub rozrywać.

Worek jako opakowanie

Worki na czas przeprowadzki to dobry wybór jeśli mamy do przewiezienia dużo rzeczy które nie mogą ulec zniszczeniu i wystarczy im minimalna ochrona. Ponadto worki stosowane są jako ochrona przed wilgocią, zabrudzeniem. Warto okryć workiem klosze lamp, monitory, obrazy itp. zwykle to niewystarczająca ochrona, ale jedna z wielu stosowanych podczas przeprowadzki.

Podsumowanie 

W dużej mierze o wyborze worków czy pudeł decydują indywidualne preferencje. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi co jest lepsze, wszystko zależy od wielu czynników i trzeba być w tej kwestii elastycznym. System pakowania mieszanego to idealne rozwiązanie. Część rzeczy będzie praktyczniej transportować w pudełkach, część z pewnością w workach.

Więcej praktycznych porad dotyczących przeprowadzki znajdziesz w poradniku firmy Beskid-Przeprowadzki


Drukuj   E-mail