Magazyn
W Polsce aktualnie rozmieszczonych jest około 750 pojemników przeznaczonych do segregacji zużytego oleju.
Pamiętaj, że segregacja tego rodzaju odpadu jest bardzo ważna i sprzyja naszemu środowisku. Chcesz dowiedzieć się w gdzie w Twojej gminie zostały rozmieszczone takie pojemniki? Zapraszamy na stronę internetową www.segregujolej.pl a w zakładce "Mapa" znajdziesz wszystkie punkty, gdzie można oddać zużyty olej jadalny .
Do segregacji nie potrzebujesz niczego specjalnego. Wystarczy zwykła butelka PET z zakrętką, najlepiej z szerszą szyjką. Miej pod ręką również papierowy ręcznik lub lejek. Pełną butelkę zanieś do najbliższego pojemnika.
 
Tłusty Czwartek to wyjątkowy dzień dla wszystkich, którzy uwielbiają słodkie desery . Właśnie tego dnia każdy zajada się pączkami, nie licząc kalorii. Święto pączków zbliża się wielkimi krokami. Czy wiesz kiedy przypada Tłusty Czwartek w tym roku? Pamiętaj, że po smażeniu pączków lub faworków zużyty olej (ostygnięty !) należy przelać do plastikowej butelki i zanieść do najbliższego pojemnika w gminie. Pojemniki przeznaczone do segregacji tego typu oleju mają kolor czarno-pomarańczowy - informuje MPWiK Żywiec.