Magazyn

Remont dworca kolejowego w Gminie Jeleśnia zbliża się do finału prac. Obiekt będzie nie tylko wizytówką Jeleśni, miejscem które będzie pełniło ważne funkcje ale to także kolejny krok w rewitalizacji linii kolejowej Żywiec – Sucha Beskidzka, o którą od wielu lat zabiega Stowarzyszenie Kolej Beskidzka. Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez dobrej współpracy, która jak się okazuje, jest możliwa nawet ponad podziałami!

Jak dziś na swoim facebookowym profilu napisał reprezentujący Stowarzyszenie Kolej Beskidzka Hubert Maślanka: Kiedy Pani Anna Wasilewska objęła funkcję Wójta Gmina Jeleśnia Urząd Gminy zwróciłem się do niej z prośbą, by zechciała wesprzeć rozwój Linia Żywiec - Sucha Beskidzka. Nie musiałem przekonywać. Od początku naszej rozmowy okazało się, że nasz pogląd na rolę transportu szynowego w rozwoju gminy mamy niemal identyczny.
Zobaczcie jak dzięki decyzjom Pani Wójt i części radnych, zdewastowany do niedawna budynek dworca zmienia się w piękną wizytówkę gminy. Za niedługo będzie służył mieszkańcom i turystom. Obiecuję, że ze swojej strony postaram się również tą inwestycję wspierać.


Jest piątek, więc mogę sobie pozwolić na odrobinę prywaty, wiecie co? Prócz tego, że cenię za kolejowe podejście do rozwoju gminy, to zwyczajnie bardzo lubię tą kobietę. I nich mi jeszcze ktoś powie, że różne środowiska (w tym przypadku PiS i PO) nie mogą współpracować dla dobra ogółu – podkreśla Maślanka.

Źródło zdjęć: FB Hubert Maślanka/Fot. D. Lebda, K.Motyka, UG Jeleśnia