Magazyn

Gdzie w Żywcu i na Żywiecczyźnie znajdziemy atrakcyjne trasy rowerowe? Na portalu społecznościowym Facebook Żywiec na Rowerze na pewno znajdziecie informacje gdzie w powiecie żywieckim i Beskidach warto wybrać się na rower!

  • Gdzie w Beskidach, Żywcu i powiecie żywieckim znajdziemy atrakcyjne trasy rowerowe?
  • Gdzie w Żywcu i na Żywiecczyźnie warto wybrać się na rower?
  • Gdzie w Beskidach są ścieżki i trasy rowerowe?

Grupa Żywiec na Rowerze działa od czerwca 2019 roku i zrzesza ponad 1200 miłośników jazdy na rowerze. Członkowie dzielą się ciekawymi informacjami na temat ścieżek, tras rowerowych w naszym regionie. W grupie znajdziemy również sporo urokliwych zdjęć.  


To grupa, w której będziecie mogli podzielić się swoimi fotografiami z wypraw rowerowych, pochwalić się pokonanymi trasami, czy też poznać ludzi którzy będą wam towarzyszyć w przyszłych przejażdżkach.

Do grupy Żywiec na rowerze możecie dołączyć KLIKAJĄC TEN LINK.

Jedna z najciekawszych tras pieszo-rowerowych w Żywcu biegnie brzegiem rzeki Koszarawy, Soły i Jeziora Żywieckiego. Miasto Żywiec otrzymało fundusze, które pozwolą na rozbudowę tej ścieżki i wybudowanie kolejnych kilometrów trasy pieszo-rowerowej na brzegu Jeziora Żywieckiego. Atrakcyjne trasy i ścieżki rowerowe w powiecie żywieckim znajdziemy również m.in. w Gminie Węgierska Górka, Jeleśnia oraz Ujsoły.

Żywiecczyzna jest regionem bardzo atrakcyjnym dla miłośników kolarstwa szosowego i górskiego więc warto korzystać z tych walorów! Grupa Żywiec na Rowerze na pewno ułatwi znalezienie odpowiednich miejsc, gdzie wybierzemy się na rower w Beskidach, dodatkowo osiągnięcia członków grupy zachęcają i motywują do uprawiania tego sportu!