Oferty sponsorowane

Po raz kolejny Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko zamieniło się w okresie jesienno-zimowym w wielobarwną, czarującą wystawę świetlną. Tym razem jej tematem przewodnim jest „Piękna i Bestia”, a goście, obok podziwiania imponujących iluminacji, ponownie będą mogli skorzystać z wybranych atrakcji Legendii w cenie wejściówki.

Garden of Lights (wcześniej Ogród Świateł) rozświetlił chorzowski park rozrywki już po raz trzeci. To czarująca, pełna magii rozrywka, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. W dwóch poprzednich edycjach motywem przewodnim były „Lampa Aladyna” oraz „Pinokio”.

- Tym razem, tuż po przekroczeniu progu ogrodu świateł, odwiedzający przeniosą się w baśniowy świat Belli - dziewczyny, która wyrusza w podróż pełną niebezpieczeństw, aby ratować uwięzionego przez Bestię ojca. To baśń o odwadze i wierności, o tym czym jest prawdziwe piękno – opowiada Izabela Kieliś, commercial manager w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku.

Oprócz wielobarwnych lampionów układających się w sceny z baśni, będzie można podziwiać kilkadziesiąt instalacji świetlnych oraz unikatowe atrakcje multimedialne, w tym m.in. blisko 20-metrową choinkę, która zachwyci wszystkich odwiedzających świetlnymi efektami. Nie zabraknie również photo pointów rozlokowanych na terenie wystawy, dzięki którym będzie można uwiecznić swoją wizytę w magicznym ogrodzie. Podczas odwiedzin w ogrodzie każdy będzie mógł wziąć udział w zabawie dla całej rodziny. Będzie to specjalna gra, która pozwoli sprawdzić spostrzegawczość oraz pamięć.

- To co zdecydowanie wyróżnia chorzowski Garden of Lights, to jego lokalizacja w Legendii. Dzięki temu, nasi goście mogą liczyć zarówno na dostępną, szeroką ofertę gastronomiczną, ale co najważniejsze, mogą skorzystać z dostępnych atrakcji w cenie biletu. Będzie ich kilkanaście, w tym m.in. diabelski młyn Legendia Flower, z którego podziwiać można wieczorną panoramę Śląska i pięknie rozświetlony park – podkreśla Izabela Kieliś. Ponadto goście będą mogli wirować w kultowych filiżankach, zapolować na legendarnego Bazyliszka oraz skorzystać z atrakcji dla najmłodszych.

Ciekawostką i zarazem nowością tegorocznej wystawy będzie specjalna akcja, mianowicie odwiedzając ogród świateł każdy zyska okazję wsparcia projektu rewitalizacji i zazielenienia przestrzeni publicznej. To mieszkańcy aglomeracji śląskiej najpierw będą mogli zgłosić swoje propozycje takich miejsc, a następnie w głosowaniu zdecydują gdzie posadzone zostaną krzewy i kwiaty. Z każdego biletu jednodniowego, 1 zł przeznaczone zostanie na ten cel.

 Szczegółowe informacje i sklep online dostępne są na stronie www.gardenoflights.com.

Wystawę przygotowała firma Wonderful Lightning z Gdyni. Świetlne wystawy zagoszczą również w Gdyni, Krakowie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu, a także po raz pierwszy w czterech miastach Europy środkowowschodniej: Rydze, Budapeszcie, Belgradzie i Bukareszcie.

Wystawę „Piękna i Bestia” w chorzowskiej Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka, będzie można zwiedzać do 25 lutego 2024 r.