Beskid Media kończy projekt POPC i rozpoczyna kolejne inwestycje

Beskid Media kończy projekt POPC i rozpoczyna kolejne inwestycje

Spółka Beskid Media, lokalny operator telekomunikacyjny, ukończyła prace związane z realizacją projektu POPC na terenie powiatu żywieckiego. To jednak nie koniec działań na tym obszarze – firma poinformowała właśnie o rozpoczęciu budowy sieci światłowodowej w gminie Łodygowice.

Dostawca usług telekomunikacyjnych zakończył niedawno prace realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, którego był beneficjentem. Umowa zawarta z instytucją Centrum Projektów Polska Cyfrowa zagwarantowała otrzymanie blisko 14 mln zł dofinansowania pochodzącego ze środków Unii Europejskiej. Dzięki funduszom, od 2017 roku spółka mogła realizować projekt pod nazwą: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego”, którego łączna wartość zaangażowanych środków, pochodzących zarówno z funduszy wspólnotowych, jak i wkładu własnego operatora, wyniosła ponad 23 mln zł.

W wyniku trzyletnich działań wybudowano, zgodnie z założeniami projektu, 715 km sieci światłowodowej oraz 16 węzłów telekomunikacyjnych, które umożliwiły podłączenie do infrastruktury prawie 20 000 gospodarstw domowych. Zgodnie z harmonogramem, podłączono 98 placówek oświatowych do Internetu o przepustowości 100 Mb/s. W zasięgu szerokopasmowego łącza znalazły się 64 miejscowości powiatu żywieckiego, w których operator, dzięki nowoczesnej infrastrukturze, oferuje taryfy o przepustowości Internetu od 100 do 800 Mb/s.

- Ten sukces stał się możliwy dzięki zaangażowaniu  ponad 40-osobowego zespołu, złożonego zarówno z inżynierów i specjalistów spółki Beskid Media, jak też generalnego wykonawcy – firmy WASKO S.A. – podkreślają przedstawiciele Beskid Media. - Niewątpliwie istotna i kluczowa dla realizacji tak złożonego zadania była dobra współpraca z przedstawicielami władz samorządowych, w szczególności starostwa powiatowego w Żywcu, a także władz gmin, w których realizowany był projekt, jak również zaangażowanie lokalnej społeczności – dodają.

To nie koniec działalności operatora na Żywiecczyźnie. Firma systematycznie zwiększa swój zasięg, a od tej pory będzie realizować rozwój infrastruktury we własnym zakresie. Kolejnym punktem na mapie sieci światłowodowej Beskid Media będzie gmina Łodygowice. Projektanci firmy odwiedzają już mieszkańców, aby uzyskać niezbędne zgody. Jednocześnie przyjmują od zainteresowanych zgłoszenia na wykonanie darmowych przyłączy do gospodarstw domowych.  

Więcej informacji o inwestycji można uzyskać pod numerem telefonu: (33) 333 88 88.

 

 


Drukuj   E-mail