Oferty sponsorowane

Czy wiesz, że Program Czyste Powietrze to ogromne wsparcie dla wszystkich, którzy chcą zainwestować w efektywność energetyczną swoich domów?   Ale wiemy, że w gąszczu wszystkich progów dochodowych i warunków może być trudno się połapać. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla Was pełne zestawienie niezbędnych informacji!

Na czym polega ten program? To nic innego jak system finansowania, który pomaga w zwalczaniu smogu i redukcji emisji. Ale od 2023 roku skupiamy uwagę także na działaniach zmniejszających zapotrzebowanie na ciepło w budynkach. To szansa na otrzymanie nawet 135 tys. złotych wsparcia finansowego!  

 Program jest podzielony na trzy poziomy: podstawowy, podwyższony i najwyższy, z różnymi kryteriami dochodowymi i maksymalnymi kwotami dotacji:
•    podstawowy poziom dofinansowania - roczny dochód wnioskodawcy poniżej 135 tys. zł,
•    podwyższony poziom dofinansowania - miesięczny dochód do 1894 zł/os. w gospodarstwie wieloosobowym, miesięczny dochód do 2651 zł w gospodarstwie jednoosobowym,
•    najwyższy poziom dofinansowania - miesięczny dochód do 1090 zł/os. w gospodarstwie wieloosobowym, miesięczny dochód do 1526 zł w gospodarstwie jednoosobowym

 A ile można dostać wsparcia?

Kwoty są naprawdę imponujące! Nawet do 135 tys. złotych na kompleksową termomodernizację!   Możesz także uzyskać dopłatę na audyt energetyczny do 1,2 tys. złotych.  Dotacje są naprawdę wysokie. Nawet do 135 tys. złotych w przypadku najwyższego poziomu dofinansowania z kompleksową termomodernizacją. Do 99 tys. złotych w podwyższonym i do 66 tys. złotych w podstawowym poziomie dofinansowania. Dodatkowo do każdej dotacji można uzyskać dopłatę na audyt energetyczny wysokości do 1,2 tys. złotych.

A co dokładnie możesz zrobić z tym wsparciem?


wymienić kopciucha na pompę ciepła, kocioł na gaz bądź pellet,
ocieplić budynek,
wymienić okna, drzwi zewnętrzne, bramę garażową
zainstalować panele fotowoltaiczne
zamontować rekuperacje
zmodernizować instalacje CO i CWU

Jak otrzymać dofinansowanie?


Trzeba spełniać jeszcze dwa kryteria – trzeba zlikwidować stare nieefektywne źródło ciepła oraz instalowane urządzenia muszą odpowiadać kryteriom Czystego Powietrza. Ważne jest że przy ubieganiu się o podwyższony i najwyższy stopień dofinansowania otrzymać z MOPSu bądź GOPSu zaświadczenie o dochodach na członka w gospodarstwie domowym.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszą firmą – specjalizujemy się w dofinansowaniu Czyste Powietrze, od złożenia wniosku po wykonanie wybranych prac przez naszych fachowców wraz z obsługą prefinansowania – zapłać tylko kwotę VAT resztą rozliczymy się z Funduszem!


tel. 797 655 553 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | ul. Grunwaldzka 1, 34-120 Andrychów