Oferty sponsorowane

Bujne i lśniące włosy to marzenie wielu z nas, niezależnie od płci. Niestety tylko nieliczne osoby mogą szczycić się idealną kondycją pasm, bez stosowania dodatkowych zabiegów odżywczych. Świadoma pielęgnacja włosów nie jest jednak trudną sprawą i wprowadzając kilka prostych zasad do swojej codziennej rutyny, już po niedługim czasie zauważysz na głowie rezultaty swoich działań. Jeżeli interesuje Cię, jak prawidłowo dbać o swoje włosy, nie rezygnuj z lektury tego artykułu.

 Olejowanie włosów – sposób na sprężyste kosmyki

Jedną z popularnych metod dbania o włosy jest olejowanie. Regularne pokrywanie ich powierzchni warstwą oleju, już po kilku tygodniach może sprawić, że włosy będą bardziej nawilżone, sypkie i miękkie w dotyku. Istnieje kilka technik tego zabiegu pielęgnacyjnego, a jedną z nich jest olejowanie na podkład nawilżający. Jako produktu bazowego możesz użyć odżywki humektantowej, płukanki z miodu oraz żelu aloesowego lub lnianego. Te podkłady nawilżą kosmyki, a nałożony na nie olej domknie składniki ożywcze pod łuskami włosa, dzięki czemu efekt będzie jeszcze lepiej widoczny.

Podczas olejowania włosów warto pamiętać o kilku istotnych aspektach. Dobrze mieć na uwadze, że olej ma właściwości natłuszczające, dlatego też należy dokładne zmyć go z włosów przed osuszeniem ich. Ciekawą metodą na ściągnięcie nadmiaru oleju z włosów jest emulgowanie go za pomocą odżywki. Do tego celu najlepiej sprawdzą się te emolientowe lub humektantowe. Czynność ta polega na nałożeniu produktu na długości włosów i delikatnego wmasowania go, do momentu uzyskania emulsji. Następnie należy umyć włosy i zastosować standardową pielęgnację. Ważną kwestią jest również dobór odpowiedniego oleju do porowatości włosów. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://starsfromthestars.pl/blog/olejowanie-wlosow-efekty-sposoby-zalety/.

Unikaj stylizacji gorącym powietrzem

Zabiegi na włosy z wykorzystaniem wysokiej temperatury znacząco pogarszają ich kondycję. Wbrew powszechnemu rozumieniu nie zalicza się do nich tylko i wyłącznie stylizacja pasm za pomocą prostownicy czy lokówki, ale również suszenie włosów suszarką z gorącym nawiewem. W miarę możliwości warto unikać tych czynności. Jeżeli masz taką możliwość, pozwól swoim włosom wyschnąć w sposób naturalny lub stosuj urządzenie z możliwością włączenia strumienia chłodnego powietrza. W przypadku, w którym konieczne jest wyprostowanie lub pokręcenie włosów, używaj kosmetyków termoochronnych, które zabezpieczą pasma przed wysoką temperaturą.

Stosowanie na włosy urządzeń wykorzystujących ciepło wpływa negatywnie na ich strukturę, ponieważ sprawiają one, że woda znajdująca się wewnątrz włosa odparowuje, przez co staje się on o wiele bardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne. Gdy Twoje włosy są już w pewnym stopniu zniszczone, wprowadź do swojej pielęgnacji odżywki i maski proteinowe, które uzupełnią uszkodzoną strukturę włosa, a w połączeniu z produktami emolientowymi i humektantowymi pozwolą Ci na zachowanie równowagi PEH włosów.

Artykuł sponsorowany