Oferty sponsorowane

Auto to dla wielu osób podstawowy środek transportu, bez którego nie wyobrażają sobie życia. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Kluczem do sukcesu jest jego przeznaczenie. Samochody miejskie to doskonała propozycja dla Ciebie, jeśli chcesz postawić na zwrotny, ekonomiczny, i co najważniejsze, wygodny w użytkowaniu pojazd. Na co powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem? Sprawdź!

  1. Auto miejskie - o czym mowa w praktyce?
  2. Skrzynia biegów, zużycie paliwa - na co jeszcze zwrócić uwagę?
  3. Marka auta miejskiego - jaką warto wybrać?

Auto miejskie - o czym mowa w praktyce?

Auta miejskie to nic innego jak samochody osobowe o niewielkich gabarytach. Wbrew pozorom bardzo łatwo rozpoznać je na drodze - wyróżniają się kompaktowym rozmiarem. Nie można odmówić im także dużej zwrotności i lekkości w prowadzeniu. Musisz jednak mieć na uwadze to, że nie uświadczysz w nich silnika o dużej mocy, bo po prostu go nie potrzebują.

Co jeszcze odróżnia je od pozostałych typów samochodów przemierzających polskie drogi i autostrady? Jeśli zwracasz dużą uwagę na aspekt wizualny, to na pewno nie umknie Ci to, że autach miejskich na próżno szukać wnętrza w luksusowym stylu. Ma być wygodnie i schludnie, ale bez fajerwerków. To oczywiście przekłada się na ich bardziej atrakcyjną cenę - zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Skrzynia biegów, zużycie paliwa - na co jeszcze zwrócić uwagę?

Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie auta miejskiego? W pierwszej kolejności sprawdź zużycie paliwa. Pojazd przeznaczony do jazdy po mieście z założenia nie pokonuje zbyt długich tras. Jeśli już, to bardzo sporadycznie. Z tego względu wielu zmotoryzowanych stawia na modele, które nie spalają dużo paliwa. Zdecydowana większość z nich może pochwalić się spalaniem na poziomie ok. 5-6 litrów na 100 kilometrów.

Jaka skrzynia biegów w aucie miejskim będzie odpowiednia - automatyczna czy manualna? Wszystko zależy od tego, jakie masz preferencje. Obecnie na rynku zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się samochody miejsce z automatyczną skrzynią biegów, również w wersji sportowej o których więcej możesz przeczytać na https://autoumowa.pl/sportowe-auto-do-50-tys-top-7-popularnych-modeli/. Są bardzo intuicyjne w prowadzeniu, a ponadto pozwalają w pełni skupić się na kierowaniu. Manualna skrzynia biegów również ma swoje zalety - można lepiej zarządzać dynamiką jazdy, a co za tym idzie, zwiększyć jej ekonomiczność.

Miej na uwadze również to, czy auto miejskie które masz na oku wyróżnia się dobrą widocznością. Każdy mniej lub bardziej doświadczony kierowca doskonale wie, jak małe i kręte potrafią być miejskie uliczki. Musisz więc pamiętać również o tym, aby sprawdzić promień skrętu. Będzie Ci łatwiej np. zaparkować w niewielkich przestrzeniach.

Co jeszcze przemawia za tym, że auto miejskie to dobre rozwiązanie? Wiele statystyk i specjalistów wskazuje na to, że są nieco mniej awaryjne od innych opcji dostępnych na rynku. Nie bez znaczenia pozostaje również ich naprawa - części są stosunkowo tanie, i co najważniejsze, łatwo dostępne. Pamiętaj jednak o tym, że powinien być regularnie serwisowany - wszystko po to, aby posłużył Ci jeszcze dłużej i tym samym miał większy przebieg.

Benzyna lub diesel? Z uwagi na silniki o mniejszej mocy auta miejskie spalają małe ilości paliwa. Z tego względu idealnie nadają się na krótkie dystanse.

Marka auta miejskiego - jaką warto wybrać?

Małe auta miejskie są bardzo ważnym elementem oferty wielu czołowych producentów samochodów osobowych takich jak m.in. Volkswagen, Peugeot, Toyota, Kia, Ford czy też Renault. Powód? Ich cena dla wielu kierowców nie jest zaporowa, a często można wziąć je w leasingu.