Oferty sponsorowane

Tak naprawdę nigdy nie jest za wcześnie na stosowanie profilaktyki anti-age. Pierwsze objawy starzenia się skóry zaczynają się już po 25 roku życia, ale im szybciej wdrożymy dobre nawyki, tym lepiej dla skóry. Na czym one polegają i kiedy zacząć stosowanie kremów anti-age?

Kiedy zacząć stosowanie kremów anti-age?


Nie sposób podać dokładną datę, od kiedy można zacząć stosowanie kremów przeciw zmarszczkom. Przyjmuje się, że skóra zaczyna wykazywać ubytki cennych substancji od 25 roku życia, dlatego wtedy jest najlepszy czas, aby je uzupełniać. Tak naprawdę już koło 20 roku życia można powoli zacząć stosowanie kremów anti-age, aby wzmacniać cerę zanim zaczną się procesy starzenia. W tym wieku idealny będzie kwas hialuronowy, bo jest delikatny dla skóry, nie ma skutków ubocznych, a co ważne, doskonale nawilża warstwy skórne zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Już przed 30 rokiem życia, mogą być widoczne pierwsze zmarszczki koło oczu, dlatego profilaktykę należy zacząć sporo wcześniej, aby wzmacniać i nawilżać skórę. Kondycja cery to indywidualna sprawa, ale przeciwdziałanie zmarszczkom najlepiej zacząć już zanim pojawią się bruzdy i przed rozpoczęciem naturalnego procesu starzenia się skóry.

Kwas hialuronowy i retinol, czyli zwycięski duet w walce ze zmarszczkami


Jak już było wspomniane, pierwsza substancja nawilżająca i anti-age to kwas hialuronowy. Można go stosować od wczesnego okresu, czyli już koło 20-25 roku życia. Hialuronian ma silne właściwości przyciągania wody, a skóra staje się wyraźnie bardziej gładka, napięta i bardziej jędrna. Kwas hialuronowy wypełnia skórę i drobne zmarszczki , a związana woda w skórze, nadaje jej sprężystości. Jako cząsteczka higroskopijna, pozwala na wiązanie ogromnych ilości wody, dla przykładu jedna cząsteczka tego kwasu wiąże aż 250 cząsteczek wody. Retinol to kolejna uznana substancja o silnym działaniu anti-age, która jednak powinna być stosowana ostrożnie i z umiarem. Retinol stymuluje odnawianie komórek skóry, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Skóra staje się miękka i gładka. Jakie przynosi korzyści dla skóry? Rozjaśnia skórę, redukuje zmarszczki, zmniejsza widoczność porów i redukuje trądzik.

 Twoja skóra potrzebuje intensywnej ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym


Kremy i sera z substancjami aktywnymi, takimi jak retinol i kwas hialuronowy, to wyjątkowo skuteczne kosmetyki w walce ze zmarszczkami. Regularne i dokładne stosowanie kwasów i retinoidów jest oczywiście bardzo ważne, ale liczą się dobre nawyki pielęgnacyjne. Jednym z nich jest ochrona naszej skóry przed promieniowaniem UV. Jest to niezwykle ważne, z punktu widzenia wpływu słońca na degenerację skóry. Słońce jest odpowiedzialne za procesy fotostarzenia się skóry, czyli powstawania niekorzystnych zmian w komórkach skóry. Fotostarzenie nasila i przyspiesza starzenie się skóry. Tym bardziej narażone są osoby z jasną karnacją, bo zawiera ona mniej melaniny, czyli substancji ochronnej. Dlatego zawsze staraj się używać kremów z filtrem ochronnym UV o wartości SPF 30 lub SPF 50. Im wyższy filtr, tym lepiej chroniona jest nasza skóra.