Oferty sponsorowane

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Dla dzieci, rodziców i nauczycieli ostatnie dni wakacji upłynęły pod znakiem przygotowań: z jednej strony do zdobywania cennej wiedzy, z drugiej zaś - sprostania technicznym wymogom odbywania lekcji. Prowadzenie zajęć przy wykorzystaniu Internetu staje się w szkołach coraz bardziej powszechnie, również w niewielkich miejscowościach. Placówki oświatowe z dostępem do szybkiego łącza mają większe możliwości w przekazywaniu uczniom informacji, a także przygotowania ich do cyfrowego oblicza nowoczesnego świata.

Oswojenie z technologiami następuje w dużej mierze poprzez lekcje informatyki w szkołach. Mając tego świadomość, firma Beskid Media chętnie zaangażowała się w projekt OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna), dzięki któremu placówki oświatowe zyskują dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu na swoim terenie. W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, wiele szkół może zapewnić uczniom dobre przygotowanie informatyczno-techniczne, a co za tym idzie – lepszy start w cyfrową rzeczywistość.

W ramach OSE, jeden z największych na Podbeskidziu dostawców usług telekomunikacyjnych podłączył do sieci już ponad 110 szkół. Firma zapewnia, że już wkrótce Internet zostanie uruchomiony na terenie kolejnych siedmiu placówek. - Cieszymy się, że mamy swój realny udział w wyrównywaniu szans technologicznych okolicznych miejscowości – dodają przedstawiciele spółki.

Więcej o programie i działaniach operatora można przeczytać na stronie: https://www.beskidmedia.pl/artykul/410/45/Kolejne-szkoly-podlaczone-do-OSE/