Maj pełen atrakcji w katowickiej Bajce Pana Kleksa

Maj pełen atrakcji w katowickiej Bajce Pana Kleksa

 Bajka Pana Kleksa w Katowicach od 3 maja jest ponownie otwarta dla rodziców z dziećmi. 7 dni w tygodniu na gości czeka 8 stref tematycznych, 1000m2 interaktywnej ekspozycji, zwiedzanie z Panem Kleksem, Adasiem i Agnieszką, a także warsztaty naukowe dla najmłodszych m.in. z Doktorem Paj-Chi-Wo oraz Wielkim Elektronikiem.

 Powroty opanowaliśmy do perfekcji – mówi z ulgą i lekkim uśmiechem Grzegorz Pietraszewski, współtwórca katowickiej Bajki Pana Kleksa. Jak tylko dowiedzieliśmy się, że możemy ponownie funkcjonować przygotowaliśmy dla rodzin z dziećmi szereg atrakcji, które czekają na nich przez cały najbliższy miesiąc. Wszystkie warsztaty kreatywne dla dzieci połączone są z odkrywaniem interaktywnej ekspozycji Bajki. Oczywiście cały czas dbamy o bezpieczeństwo naszych gości – dodaje Pietraszewski.

W sobotę 8 i 9 maja w Bajce odbędzie się kosmiczny weekend z okazji Światowego Dnia Kosmosu. Każda bajkowa wizyta będzie połączona z warsztatami astronomicznymi, podczas których dzieci poznają tajemnice świata gwiazd. Najmłodsi, razem bajkowymi bohaterami, spróbują zamknąć kosmos w …słoiku, a z Doktorem Paj-Chi-Wo będą budować kosmiczny łazik z wykorzystaniem palet i opon. W kosmosie przecież wszystko jest możliwe.

We wtorek, 11 maja dzieci wezmą udział w warsztatach ekologicznych z okazji Światowego Dnia Bez Śmieci. Poznają proekologiczne nawyki, dowiedzą się jak poprawnie segregować śmieci, a Agnieszka pokaże najmłodszym w jaki sposób dbać o naszą planetę stosując recykling oraz upcyplikng.

Cały świat w połowie maja świętuje Międzynarodową Noc Muzeów, która w ostatnim czasie z wiadomych względów musiała zmienić swoją formułę. Na szczęście, w tym roku uda nam się Noc obchodzić w tradycyjny sposób. Rozdaliśmy ponad 150 darmowych biletów na wieczorne wejścia w stylu astronomicznym, które rozeszły się w błyskawicznym tempie- mówi Grzegorz Pietraszewski. 

W niedzielę, 16 maja dzieci będą razem z Agnieszką oraz doktorem Paj-Chi-Wo bawić się i uczyć w stylu EKO. Własnoręcznie wykonają papier czerpany na wizytówki i dowiedzą się jak wyhodować z niego rośliny! Poznają sekretny eko-druk i stworzą z polnych roślin piękne zakładki do książek.

Pod koniec maja do pełnej działalności mają wrócić lokale gastronomiczne, a to oznacza że będzie mogła również otworzyć się bajkowa kawiarnia Meluzyna. Z tej okazji, 29 i 30 maja w Bajce odbędzie się Kulinarny Weekend. Na dzieci czekają warsztaty kulinarne w Kuchni Pana Kleksa. Najmłodsi poznają tajniki kuchni włoskiej i nauczą się jak własnoręcznie zrobić pizzę.

Zwieńczeniem tego okresu jest świętowanie Dnia Dziecka, który w Bajce obchodzony będzie przez cały tydzień, od 31 maja do 6 czerwca. Przez 7 dni na dzieci czekać będą specjalne atrakcje, prezenty i konkursy z fantastycznymi nagrodami. Jadalne piegi z pewnością zachwycą wyszukane gusta najmłodszych.

W Bajce Pana Kleksa wciąż obowiązują wszystkie zasady związane z przestrzeganiem bezpieczeństwa. Wprowadzone są limity odwiedzających, nakaz noszenia maseczek (do czasu ewentualnej zmiany zapisów rozporządzenia) oraz przerwy na dezynfekcję z wykorzystaniem specjalnych lamp UV-C. Cała przestrzeń Bajki jest ozonowana, a kamera termowizyjna mierzy temperaturę wszystkich wchodzących gości.