Oferty sponsorowane

W Żywcu na ulicy Kopernika 67 powstało niezwykłe miejsce dla dzieci oraz rodziców. Miejsce inne niż wszystkie, stworzone z pasją, dla wszystkich tych którzy poszukują wsparcia, zrozumienia i rozmowy. Przedstawiamy Małą Bazę!

Mała Baza to miejsce stworzone dla dzieci i ich rodziców, a także dla nauczycieli oraz pedagogów. Świadczy usługi z zakresu psychologii, neuropsychologii, fizjoterapii, integracji sensorycznej, neurologopedii, terapii pedagogicznej, terapii ręki, Treningu Umiejętności Społecznych i wiele innych. Jest to miejsce inne niż wszystkie, nie przypominające tradycyjnych gabinetów terapeutycznych. Nazwa Mała Baza nawiązuje do baz, które dzieci budowały np. z koców. Miejsce bezpieczne, kameralne w której terapia opiera się na relacji, zaufaniu i szacunku do potrzeb małego człowieka. Jak zaznacza inicjatorka całego przedsięwzięcia Agnieszka Sobańska: 

Cały czas w mojej głowie rodził się pomysł aby stworzyć takie miejsce.. gdzie rodzic nie przychodzi tylko „po papierek”, takie miejsce które wytłumaczy rodzicom co z czego wynika, miejsce które wyjaśni rodzicom że trudności ich dziecka nie są ich winą, miejsce gdzie dzieci przychodzą z uśmiechem, gdzie czują się zrozumiane ze swoimi trudnościami, miejsce w którym terapeuci tworzą zgrany zespół, rozmawiają ze sobą wymieniają się wiedzą, spostrzeżeniami.

W Małej Bazie terapeuci współpracują i ciągle się doskonalą, poszerzając swoją wiedzę. Swoją prace opierają na terapii holistycznej i całościowego podejścia do danego zagadnienia. Znajdziemy tutaj cztery sale, które nie przypominają w żadnym stopniu tradycyjnych gabinetów. Po Małej Bazie poruszamy się w skarpetkach! Mamy tutaj gabinet logopedyczny, gabinet psychologa, salę do fizjoterapii dzieci oraz niemowląt metodą NDT BOBATH, salę do integracji sensorycznej oraz recepcjo-poczekalnie, w której znajduje się kącik dla rodziców, którzy mogą napić się pysznej kawy lub herbaty, poczytać wartościowe książki czy odpocząć kołysząc się w urokliwej huśtawce. Warto wspomnieć, że sala do integracji sensorycznej jest prawdopodobnie jedną z największych sal w powiecie żywieckim. Ma 50 m2 powierzchni i jest wyposażona w najlepsze jakościowo pomoce, które dzięki spójnej, delikatnej kolorystyce wpływają pozytywnie na dzieci nie przebodźcowując ich nadmierną kolorystyką.

 

W Małej Bazie będą organizowane także warsztaty oraz spotkania dla rodziców z dziećmi. Rodziców, którzy poszukują wiedzy, wsparcia, zrozumienia oraz rozmowy. 

Dla dzieci czas z rodzicem jest najcenniejszy. Czasami rodzic nie ma pomysłu, czasem możliwości na zorganizowanie przestrzeni do bardziej brudzących zabaw. Chcemy stworzyć takie miejsce. Przy okazji młode mamy mogą pobyć też ze sobą, napić się kawy, pogadać - jak podkreśla pomysłodawczyni Małej Bazy. 

Terapeuci z Małej Bazy będą także wspierać nauczycieli i pedagogów w codziennej pracy z dziećmi. 

Z kadrą Małej Bazy możecie zapoznać się na stronie https://www.malabaza.pl/o-nas

Obecnie świadczone są terapie z zakresu: neurologopedii, logopedii, fizjoterapii pediatrycznej, integracji sensorycznej, psychologii dzieci młodzieży oraz dorosłych, terapii manualnych – Techniki Bowena. W dalszym ciągu poszukiwani są nowi specjaliści, tak aby oferta Małej Bazy rozwijała się. 

W czerwcu ruszają zajęcia z Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.  

. Zajęcia w środy!
Godzina 16:00: 2-3 latki
Godzina 17:15 4-6 latki
Piszcie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 729 110 719
60zł za parę (rodzic+dziecko)/ 1 zajęcia
 
Małą Bazę znajdziecie także na Facebooku.