Oferty sponsorowane

„Podwodny Świat Królowej Aby” czyli Abecja to nowa interaktywna wystawa edukacyjna, będąca przedłużeniem Bajki Pana Kleksa. Poświęcona jest ekologii i ochronie środowiska. To miejsce, które nie tylko zapewnia świetną rozrywkę i zabawę dla całej rodziny, ale jednocześnie uczy! Startujemy już 8 października.  

Nowa przestrzeń „Podwodny Świat Królowej Aby” poświęcona jest  tematyce ekologicznej. Gospodarzem jest słynna Królowa Aba, znana z twórczości Jana Brzechwy i filmów o przygodach Pana Kleksa. Jej wybór na głównego bohatera ekspozycji wynikał z chęci połączenia z istniejącą już ekspozycją znajdującą się w budynku Fabryki Porcelany – Bajką Pana Kleksa. W jej obrębie poruszane są wszystkie części z uniwersum Pana Kleksa, a królestwo Królowej Aby stanowi jedną ze stref ekspozycyjnych.

Na zwiedzających czeka 13 multimedialnych stanowisk oraz ważne zadanie-pomoc Królowej Abie w ocaleniu planety przed katastrofą ekologiczną. Abecja mocno porusza wątek ekologiczny: zaśmiecanie oceanów, eksploatacja paliw kopalnych, ocieplanie się klimatu, mórz i oceanów, zanikanie gatunków zwierząt i roślin morskich, umieranie rafy koralowej. 71%  powierzchni Ziemi znajduje się pod wodą, a morza i oceany odpowiedzialne są za 50–80% produkcji tlenu, będąc największym tzw. naturalnym pochłaniaczem dwutlenku węgla. Co więcej w obrębie mórz i oceanów żyje 230 tys. znanych gatunków zwierząt i roślin. Stanowią one przedmiot badań i kolejnych odkryć, skrywając cały czas w swych głębinach nieznaną faunę i florę. W Abecji zwiedzający będą mogli dostrzec realne problemy i zagrożenia współczesnego świata przedstawione w przystępny sposób. Wszystko dzięki wykorzystaniu bajkowej postaci. To zdecydowanie miejsce dedykowane wszystkim fanom morskich głębin!

Zadaniem zwiedzających w trakcie eksplorowania ekspozycji będzie pomoc Królowej Abie w ocaleniu jej domu – mórz i oceanów – przed katastrofą klimatyczną. Poprzez gry i zabawy będą mieli okazję zapoznać się z problemem zaśmiecania obszarów morskich plastikiem pochodzącym z ich codziennego otoczenia, ale także przemysłu rybołówstwa, czy też poznać najbardziej zagrożone gatunki wodnych stworzeń i sposoby, jak można je chronić. Interaktywne stanowiska operować będą prostymi zadaniami i rozrywką, która jednak uruchamiać będzie równolegle określone treści.

Wystawa łączy ze sobą stanowiska o interakcji manualnej i multimedialne oraz zabudowę scenograficzną. Wszystko utrzymane w stylistyce podwodnego świata, który  będzie mocno oddziałowywał zarówno na zmysł wzroku, jak i słuchu czy dotyku. Jedno możemy zagwarantować: Abecja to świetna przygoda dla całej rodziny, która nie tylko pozwala na oryginalną i kreatywną zabawę, ale przede wszystkim edukuje! Nauka poprzez mądrą zabawę, to jest to co lubimy w Bajce najbardziej!

Bilety są już dostępne w sprzedaży.
Więcej informacji i bilety: www.bajkapanakleksa.pl/abecja/