Oferty sponsorowane

Koniec wakacji to moment, który może wiązać się ze smutkiem, ale także z ekscytacją spowodowaną rozpoczęciem nauki w szkole. Dla dzieci, które kontynuują naukę rozpoczęcie nowego roku szkolnego to spotkanie z przyjaciółmi, ale także zdobywanie nowych umiejętności oraz wiedzy. Dla rodziców to przede wszystkim czas zakupów wyprawki szkolnej. Co powinno się w niej znaleźć? Podpowiadamy.

Podręczniki i zeszyty – co jeszcze warto kupić?

Różnego rodzaju podręczniki to elementy wyposażenia, które są niezbędne do nauki już od niemal samego początku edukacji. W pierwszej klasie będzie to elementarz, natomiast na dalszych etapach podręczniki do konkretnych przedmiotów, czyli języka polskiego, matematyki czy biologii. Potrzebne będą także zeszyty, w których będzie można nie tylko notować, ale także rozwiązywać zadania. W przypadku młodszych dzieci sprawdzą się cienkie zeszyty w miękkiej oprawie, np. 16-kartkowe w formacie A5, natomiast w starszych klasach, mogą to być grube 60-kartkowe egzemplarze w twardej oprawie. Zwłaszcza w przypadku małych dzieci bardzo ważne, by zeszyt był dla nich atrakcyjny wizualnie, dlatego stawiajmy na takie, które się im podobają, np. mają na okładce postacie z ulubionej bajki. Na początkowym etapie edukacji Twoje dziecko będzie potrzebować zeszytów w trzy linie, natomiast w dalszych klasach będzie to też zeszyt do nut, w kratkę czy dwie linie. Warto zauważyć, że podręczniki szkolne i zeszyty to nie wszystko. Niezbędny będzie także piórnik z wyposażeniem, czyli długopisem lub piórem, ołówkiem, linijką, temperówką, gumką do ścierania, czy linijką. Na późniejszym etapie edukacji potrzebny będzie także cyrkiel, kątomierz czy ekierka, natomiast w młodszych klasach kredki flamastry. Możesz kupić gotowy piórnik z wyposażeniem lub skomponować go samemu.

Plecaki dla dzieci – jaki model do szkoły wybrać?

Kupując plecak, często zwracamy uwagę przede wszystkim na jego wygląd, jednak mimo że jest on ważny, to nie może być jedynym kryterium wyboru. Bardzo ważne jest także, by był praktyczny i bezpieczny. Musi on pomieścić nie tylko artykuły szkolne, ale także pojemnik z drugim śniadaniem, bidon oraz strój na zajęcia z wychowania fizycznego, jednak pamiętaj, że nie może on być cięższy niż 10% masy ciała dziecka oraz nie wystawać ponad jego kark czy poniżej linii bioder. Dla młodszych dzieci dobrym wyborem będzie także model z pasami stabilizującymi, które będą zapobiegać zsuwaniu się plecaka z ramion. Bardzo ważne będą także grubsze ramiączka, które nie będą wbijać się w skórę dziecka i powodować otarć. Dzięki odpowiedniej ilości różnych przegródek łatwiej będzie nie tylko rozmieścić poszczególne elementy wyposażenia, a co za tym idzie je znaleźć podczas codziennego użytkowania, ale także prostsze będzie właściwe rozłożenie ciężaru. Pamiętaj też, że zwłaszcza w przypadku małych dzieci, nietrudno będzie o zabrudzenia na tkaninie, z której powstał plecak, dlatego wybieraj takie modele, które można uprać i dzięki temu zachować jego estetyczny wygląd.

O jakich akcesoriach jeszcze warto pamiętać?

Szykując wyprawkę do szkoły, nie zapominaj nie tylko o podręcznikach, zeszytach, piórniku czy plecaku, ale także o odpowiednim ubraniu na zajęcia z wychowania fizycznego. Może to być T-shirt i szorty lub top i legginsy, czy spodnie dresowe, jednak najważniejsze by poszczególne elementy zestawu były wykonane z oddychających tkanin i nie krępowały ruchów dziecka, dzięki temu będą dla niego komfortowe w użyciu. Bardzo ważne jest także obuwie, które nie tylko powinno być dobrego rozmiaru, ale także być odpowiednio wyprofilowane i posiadać nieślizgającą się podeszwę, dzięki czemu będą one bezpieczniejsze dla dziecka.