Podbeskidzie Bielsko-Biała przed kolejnym testem na boiskach 1. Ligi!

Podbeskidzie Bielsko-Biała przed kolejnym testem na boiskach 1. Ligi!

Przed rozpoczęciem obecnej kampanii analitycy zakładów bukmacherskich nie mieli wątpliwości, że Podbeskidzie Bielsko Biała jest jednym z głównych faworytów do awansu. Początek sezonu w wykonaniu tego zespołu wyraźnie rozczarował kibiców, jednak można powiedzieć, że Górale powoli wracają na właściwą ścieżkę. Czy spadkowicz z Ekstraklasy poradzi sobie w meczu wyjazdowym z ŁKS-em?

 ŁKS Łódź

 Nie ma wątpliwości, że starcie ŁKS-u z Podbeskidziem będzie hitem 9. serii gier. ŁKS łódź w poprzedniej Kampanii do samego końca walczył o awans do Ekstraklasy. Łodzianie ostatecznie zaprzepaścili swoją szansę w ostatnim meczu barażowym, gdzie na własnym boisku podejmowali Górnik Łęczna. Piłkarze tego zespołu mają nadzieję, że obecna Kampania będzie idealną okazją do rehabilitacji, jednak w mediach pojawia się coraz więcej informacji na temat słabej sytuacji finansowej i zaległości w pensjach.

 Łódzki Klub Sportowy rozpoczął obecną kampanię od wywalczenia 14 punktów w 8 rozegranych meczach. Na podstawie początku rozgrywek z pewnością można pochwalić ten zespół za grę ofensywną, ponieważ do tej pory tylko Widzew zdobył więcej bramek. Problematyczna robi się jednak postawa gry w grze obronnej. ŁKS do tej pory stracił aż 9 goli, co jest najgorszym wynikiem z czołowej szóstki.

 

ŁKS Łódź statystyki:

  • ŁKS wygrał tylko jeden z 3 meczów domowych w obecnym sezonie.
  • W każdym meczu domowym ta drużyna straciła przynajmniej 2 gole.
  • Łodzianie w ostatniej kolejce wygrali na wyjeździe z Miedzią Legnica.
  • ŁKS wygrał w 4 kolejnych starciach z tym przeciwnikiem.
  • 2 ostatnie mecze pomiędzy tymi zespołami zakończyły się wynikiem +2,5 gola.

 ŁKS Łódź jest drużyną, za którą ciężko nadążyć. Łodzianie w ostatniej kolejce wygrali na wyjeździe z Miedzią Legnica 0:2, jednak tydzień wcześniej przegrali na swoim boisku z Resovią 0:3. ŁKS ma na swoim koncie dwa kolejne mecze bez wygranej na własnym stadionie, a dodatkowo w obu tych rywalizacjach stracił aż pięć bramek. W obecnej Kampanii ligowej ŁKS rozegrał 3 mecze domowe i w każdym z tych spotkań stracił przynajmniej 2 bramki. Takie statystyki wskazują nam na spore szanse Podbeskidzia Bielsko Biała na zdobycie bramki w weekendowej rywalizacji pomiędzy tymi zespołami.

 Jak układały się ostatnie rywalizacje bezpośrednie między tymi zespołami w Łodzi? Na podstawie statystyk można stwierdzić, że sytuacja Podbeskidzia Bielsko Biała nie jest najlepsza, ponieważ Górale nie wygrali na tym obiekcie żadnego meczu w XXI wieku. Oba zespoły zmierzyły się w centrum Polski 8 razy, z czego czterokrotnie górą byli gospodarze i 4 razy skończyło się podziałem punktów.

Podbeskidzie Bielsko Biała

Początek obecnej kampanii w wykonaniu Podbeskidzia Bielsko Biała był zdecydowanie poniżej oczekiwań kibiców, jednak trzeba przyznać, że ostatnie wyniki zaczynają napawać optymizmem. Górale w poprzedni weekend zmierzyli się w meczu na szczycie z Koroną Kielce i ostatecznie przegrali to spotkanie 2:3, jednak trzeba obiektywnie przyznać, że było to znakomite widowisko, które mogło się potoczyć w obie strony.