Prawie 40 tys. dotacji na pompę ciepła z instalacją PV lub ponad 12 tys. do fotowoltaiki – rusza dodatkowy nabór grantobiorców w projekcie „Słoneczna Żywiecczyzna”

Prawie 40 tys. dotacji na pompę ciepła z instalacją PV lub ponad 12 tys. do fotowoltaiki – rusza dodatkowy nabór grantobiorców w projekcie „Słoneczna Żywiecczyzna”

26.kwietnia od godz. 8:00 mieszkańcy znów będą mogli składać Deklarację Udziału w projekcie Słoneczna Żywiecczyzna. Wszystko za sprawą dodatkowego naboru grantobiorców, w którym można będzie starać się o dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła. Kto może skorzystać z dotacji i jak złożyć wniosek? Zapraszamy do zapoznania się z informacjami przygotowanymi przez jednego z czołowych wykonawców w projekcie – firmę Ekosun z Bielska – Białej (www.ekosun.pl).

OZE na Żywiecczyźnie

Rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii na Żywiecczyźnie w ostatnim roku cieszą się ogromną popularnością. Na dachach budynków mieszkalnych pojawiają się wciąż nowe instalacje fotowoltaiczne i coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na ogrzewanie domu pompą ciepła. O ekologicznych i ekonomicznych zaletach tego rozwiązania dziś nie trzeba już nikogo przekonywać. Boom na OZE z pewnością spowodowały wysokie dofinansowania z projektu „Słoneczna Żywiecczyzna”. Firma Ekosun zamontowała już ponad 150 instalacji fotowoltaicznych dla grantobiorców projektu (www.ekosun.pl/realizacje) . Ci klienci otrzymali już dotacje, a ich instalacje już produkują darmowy prąd. Fotowoltaika pozawala obniżyć domowe rachunki za energię elektryczną do poziomu opłat stałych. Przy wykorzystaniu dofinansowań i dotacji na budowę instalacji, inwestycja w fotowoltaikę może zwrócić się już właściwie w pierwszych miesiącach użytkowania. Jeśli ktoś jeszcze nie korzysta z tego rozwiązania, teraz ma ostatnią szansę, aby załapać się na grant. Jak ogłosił operator projektu, lada dzień ruszy dodatkowy nabór grantobiorców w projekcie.

Kto może wziąć udział w dodatkowym naborze?

Grantobiorcą w projekcie „Słoneczna Żywiecczyzna” mogą zostać właściciele, współwłaściciele lub użytkownicy wieczyści nieruchomości, które znajdują się na terenie powiatu żywieckiego. Więcej o projekcie przeczytacie tutaj: https://ekosun.pl/dotacje/dotacje-zywiec-sloneczna-zywiecczyzna/  Projekt obejmuje 10 gmin, które należą do Związku Międzygminnego ds. Ekologii: Lipową, Gilowice, Jeleśnię, Koszarawę, Łodygowice, Milówkę, Radziechowy-Wieprz, Rajczę, Ujsoły, Żywiec. W dodatkowym naborze grantobiorców ustalono jednak limity dotacji dla każdej z gmin osobno.