Oferty sponsorowane

Prorehadental Clinic to niekwestionowany lider w zakresie nowoczesnych rozwiązań stosowanych w ochronie zdrowia. Specjaliści rehabilitacji sportowej pracujący w klinice, stosują wyłącznie najnowsze i sprawdzone narzędzia diagnostyczne i terapeutyczne. Nie inaczej jest tym razem! Poznajcie FootBalance- najnowocześniejszy system badania stopy oraz personalizowanych wkładek do butów na rynku!

Ale, słowem wstępu...

Czas wstać z kanapy

Aktywność to jeden z filarów zdrowego trybu życia (obok odpowiedniego sposobu żywienia, braku używek i dbania o sen). Podpowiadamy, jak zadbać o kondycję jesienią, kiedy wieczory robią się coraz dłuższe i chłodniejsze, a ciepły kocyk na miękkiej kanapie zyskuje zadziwiającą moc przyciągania… Z nami ruszysz w nowy sezon wiosenno-letni w lepszej formie i z uśmiechem na twarzy!

Latem wszyscy jesteśmy bardziej aktywni. Pogoda zachęca do spacerów, kąpieli w morzu czy jeziorze, ruchu na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny i przyjaciół. A potem nadchodzi jesień i mościmy się wygodnie na kanapie pod kocykiem z herbatką w ręką i o swojej kondycji zaczynamy myśleć dopiero, kiedy nastaje czas postanowień noworocznych lub wyboru kostiumu kąpielowego na nowy sezon.

Warto jednak podtrzymać wyższy poziom aktywności i wprowadzić do swojej codzienności odpowiednią dawkę ruchu. Jednak, żeby uniknąć szybkiego zniechęcenia, utraty motywacji i nabawienia się do kontuzji, należy się rozsądnie przygotować do uprawiania sportu.

Wybór dyscypliny

Jeśli jesteś zwolennikiem grania w drużynie, powinny cię zainteresować sporty halowe. Praktycznie w każdym mieście z łatwością znajdziesz miejsca, gdzie spotykają się amatorzy siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki czy piłki nożnej. Takie wspólne treningi 1-2 razy w tygodniu będą miały zbawienny wpływ na samopoczucie, a przy okazji pozwolą poszerzyć grono znajomych.

Jednak jeżeli masz naturę samotnika, szczególnie polecamy chyba najbardziej „przystępną”, a jednocześnie dającą imponujące efekty, dyscyplinę sportową - bieganie. Można je rozpocząć w każdej chwili, nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu czy miejsca dedykowanego biegaczom.

Każdy potrafi biegać lepiej lub gorzej – ale im lepsza jest technika biegu oraz przygotowanie do treningów, tym więcej odnosimy korzyści z aktywności. Zmniejsza się też ryzyko kontuzji oraz przeciążeń stawów, co niestety u biegaczy – zwłaszcza początkujących – jest bardzo częste.

Przygotowanie do treningów

Przed podjęciem aktywności, warto podjąć kilka ważnych kroków, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Najlepszy plan działania to:

  • kontrolna wizyta u lekarza pierwszego kontaktu (sprawdź ciśnienie, tętno spoczynkowe)
  • wykonaj komplet podstawowych badań krwi (morfologia, lipidogram - badanie cholesterolu, cukier) oraz mocz
  • zrób EKG serca a najlepiej wysiłkowe EKG serca (to drugie pozwala "namierzyć" wrodzone wady serca, które nie uaktywniają się podczas zwykłej aktywności)
  • umów się na wizytę z fizjoterapeutą i zrób "przegląd" całego ciała pod kątem mobilności i potencjalnych braków czy problemów, które mogą wpłynąć na ryzyko kontuzji przeciążeniowych

- Niestety wciąż wiele osób podejmuje treningi bez przygotowania i kończy się to mniej lub bardziej poważnymi kontuzjami – tłumaczy Grzegorz Urbański, główny fizjoterapeuta w Prorehadental Clinic w Żywcu. – Nie da się nadrobić lat zaniedbań w krótkim okresie czasu. Na wszystko potrzeba czasu, cierpliwości i… odpowiedniego przygotowania stóp do wzmożonego wysiłku.

W naszej klinice oferujemy najnowoczęniejszy na rynku, indywidualnie formowane wkładki
z dynamicznym wsparciem sklepienia stopy
FootBalance, które nie tylko zmniejszają zmęczenie i ryzyko kontuzji, ale też pomagają w osiąganiu lepszych wyników, wspierają naturalną amortyzację i ułatwiają regenerację po wysiłku. To idealne rozwiązanie dla wszystkich aktywnych osób, które chcą dbać o stawy i bezpieczeństwo.

Dlaczego warto się ruszać?

Jeśli wciąż się wahasz, czy regularne treningi to coś dla ciebie, przedstawiamy listę argumentów, które powinny przekonać nawet największego lenia:

- dzięki aktywności będziesz miał lepszą kondycję i sylwetkę

- codzienny poziom stresu znacząco spadnie

- będziesz mieć więcej energii i chęci do życia

- twoja wiara we własne możliwości wzrośnie, a charakter się wzmocni, dzięki konsekwentnemu dążeniu do celu

- grono twoich znajomych może się powiększyć o kolegów z drużyny lub znajomych z tras dla biegaczy.

Nie warto się zbyt długo zastanawiać. Umów się do lekarza i fizjoterapeuty i zacznij swoją przygodę ze zdrowym trybem życia!

Umów się na wizytę już dziś: 722 799 777
Odwiedź nasz profil na FB