Oferty sponsorowane
Międzypokoleniowa współpraca, niebanalne teksty, oryginalne aranżacje – tak zapowiada się duet Karaś & Rogucki. Już niebawem na bielskiej scenie Cavatina Hall zabrzmią największe hity docenianej formacji. Co panowie przygotowali dla słuchaczy? Kiedy odbędzie się koncert? Podpowiadamy.

Piotr Rogucki – ikona rockowej sceny muzycznej

Każdy fan polskiego rocka zna glos Piotr Roguckiego. Istniejący ponad dwadzieścia lat na scenie muzycznej zespół Coma towarzyszył wielu osobom podczas ich młodości. Z każdym kolejnym albumem formacja eksplorowała nowe przestrzenie rockowych możliwości. Od debiutanckiego Pierwszego wyjścia z mroku z 2004 roku do Snu o 7 szklankach z 2019 roku, panowie z Comy potrafili zaczarować publiczność. W 2019 roku odbyła się ich oficjalna i ostatnia trasa koncertowa.

Równocześnie z karierą Comy Piotr Rogucki rozwijał działalność solową. W tym czasie wydał trzy albumy: Loki – wizja dźwięku z 2011 roku, 95-2003 z 2012 roku oraz J.P. Śliwa z 2015 roku. Ponadto jako absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie romansował z kinem i telewizją, czego efektem jest kilkadziesiąt ról w polskiej kinematografii.

2

Kuba Karaś – producent młodego duetu

Już jako młody chłopak tworzył metalową kapelę. W wieku piętnastu lat poznał Justynę Święs, z którą stworzył niebanalny duet o nazwie The Dumplings. Elektroniczny pop urzekł młodych i starszych odbiorców, czego owocem była nagroda Fryderyka za fonograficzny debiut roku. Duet nagrał wspólnie trzy albumy: No Bad Days z 2014 roku, Sea You Later z 2015 roku oraz Raj z 2018 roku.

Po zawieszeniu działalności Comy oraz przerwie w ekipie The Dumplings, Karaś i Rogucki postanowili, że stworzą coś razem. Pierwszą kolaboracją była nowa interpretacja utworu T.Love 1996 w 2019 roku. Już rok później panowie nagrali debiutancki w tym zestawie krążek Ostatni bastion romantyzmu. Romantyczne wyznania okraszone wokalem i tekstami Roguckiego oraz ciekawymi aranżacjami Karasia kontynuowali również na drugiej płycie nazwanej Czułe Kontyngenty. O tym, jak energetyczne, taneczne i pełne zaskoczeń są ich występy, można przekonać się już 17 listopada – wtedy też w Cavatina Hall odbędzie się koncert Karaś & Rogucki.

1

Cavatina Hall – pionierska sala koncertowa w Bielsku-Białej

Po kilku latach przygotowywania koncepcji i projektu najnowocześniejszej sali koncertowej w Polsce, powstała Cavatina Hall. Specjalny system dźwięku immersyjnego powoduje, że słuchacze w każdym miejscu przestrzeni słyszą dźwięki dokładnie w ten sam sposób. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że to jedyny taki system na stałe zamontowany w miejscu koncertowym w Europie. Niemal 1000 miejsc pozwala przeżywać koncert w licznym, choć komfortowym i ograniczonym gronie.

Dotychczas na scenie Cavatina Hall można było usłyszeć zarówno polskich, jak i światowych artystów. Byli to m.in Leszek Możdżer, Ralph Kamiński, Ewa Bem, Grzegorz Turnau, Miuosh. W planach na kolejne miesiące są koncerty takich wykonawców jak: Maciej Maleńczuk, Tommy Emmanuel, Anna Rusowicz, Matt Dusk, Piotr Cugowski, Another Pink Floyd.


 

Arty