Oferty sponsorowane

Niubłagalnie zbliża się jesień - jeden z najtrudniejszych okresów dla kierowców. Dni są krótsze, a drogi stają się mokre.Najtrudniejsze warunki dla kierowcy jeśli chodzi o widoczność to wczesny wieczór lub poranek gdy pada deszcz. Wówczas mamy wrażenie, że światła nie oświetlają drogi, a piesi stają się kompletnie niewidoczni.Dlatego warto zadbać o reflektory w naszych samochodach,które maja bardzo wielki wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Starsze samochody, bądź te trzymane "pod chmurką" na intensywnym słońcu, bardzo często zmagają się z efektami nadmiernego promieniowania UV. To ono w największym stopniu niszczy lakier pojazdu, plastikowe elementy na nadwoziu czy ogumienie auta. Ale jednym z bardziej widocznych skutków promieniowa UV są zmatowiałe klosze lamp pojazdu. Większość obecnie produkowanych reflektorów samochodowych ma klosze wykonane z poliwęglanu. Mimo że ich powierzchnie są zabezpieczane przed promieniowaniem UV, to pod wpływem czasu i czynników zewnętrznych(uszkodzenia mechaniczne,sól drogowa i wszechobecna chemia) warstwa ochronna ulega zniszczeniu, a powierzchnia klosza zaczyna się utleniać, w wyniku czego zaczyna on matowieć i żółknąć, plastik reflektora zaczyna się łuszczyć , pojawiają się wżery,jest to znak że warstwa ochronna, chroie krótkie dni niąca reflektor od nowości przestała działać.
Nie dość, że wygląda to nieestetycznie, to przede wszystkim reflektor traci swoje właściwości. Spada zasięg i jasność emitowanego światła, co wyraźnie pogarsza widoczność, a tym samym bezpieczeństwo jazdy. W pewnym momencie kierowca dochodzi do punktu, w którym musi podjąć decyzję co zrobić z takimi reflektorami. Teraz alternatywą zakupu drogich oryginalnych lamp jest polerowanie reflektorów.Polerowanie reflektorów polega na usunięciu zmatowień i zarysowań z zewnętrznej części klosza, przywracając mu oryginalną przejrzystość. W celu zachowania efektu klosz zabezpieczany jest powłoką ochronną, która chroni poliwęglan przed destrukcyjnym wpływem promieniowania UV.
Reflektory samochodowe to bardzo ważny element, który wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale i przede wszystkim na jej bezpieczeństwo. Na jakość oświetlenia wpływa zarówno czystość lamp, jak i stan techniczny żarówek oraz chroniących je kloszy.

Aby nie oświetlać innych kierowców, należy systematycznie regulować reflektory, a także dbać o ich stan techniczny.Aby cieszyć się sprawnymi reflektorami, można je oddać do odnowienia do profesjonalnego studia detailingowego, który wykona takie usługi, jak: polerowanie lamp bądż regenerację kloszy. Taką firmą jest Górniak Car Detailing.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/pages/category/Local-Service/G%C3%B3rniak-CAR-Detailing-454157205160279/