TYDZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ — Bezpłatne konsultacje z dietetykiem Projekt Zdrowie w Żywcu

TYDZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ — Bezpłatne konsultacje z dietetykiem Projekt Zdrowie w Żywcu

Ruszyły bezpłatne konsultacje dietetyczne w ramach obchodów Światowego Dnia Otyłości. Będą one trwać cały tydzień od 25 do 29 października 2021 roku.  O tym, dlaczego warto wziąć w nich udział i co zrobić, żeby skutecznie schudnąć, rozmawiamy z Panią dietetyk z gabinetu Projekt Zdrowie — Iwoną Szemik.

Nowy rok, nowa ja— obiecujemy sobie w ramach noworocznych postanowień. Później koniecznie chcemy schudnąć do lata. Lato za nami i co teraz?

Iwona Szemik: ​Jestem zdania, żeby chudnąć nie do lata, a na lata. A dokładniej zmieniać swoje nawyki żywieniowe w taki sposób, aby osiągnąć trwałe efekty. Uważam, że dieta nie powinna kojarzyć się z głodówkami i milionami wyrzeczeń. Staram się przede wszystkim uczyć zdrowych nawyków tak, aby Pacjenci po zakończeniu terapii potrafili sobie radzić samodzielnie, utrzymywać prawidłową masę ciała i dbać o swoje zdrowie.

I to wyróżnia gabinet dietetyczny Projekt Zdrowie?

Iwona Szemik: ​Wyróżnia nas przede wszystkim to, że jako nieliczni dajemy Pacjentom wybór pomiędzy kuracją opartą na połączeniu diety i suplementacji oraz kuracją opartą tylko na diecie. Dzięki temu możemy pomagać również dzieciom, kobietom w ciąży, matkom karmiącym, seniorom, czy osobom z jednostkami chorobowymi, uwzględniając potrzeby związane z wiekiem, przyjmowanymi lekami oraz współistniejącymi chorobami.

To więc nie tylko diety redukcyjne?

Iwona Szemik: ​Absolutnie nie. Układamy nie tylko standardowe diety „odchudzające”, ale także diety ukierunkowane na poprawę zdrowia i odporności, kuracje dla osób aktywnych, zapracowanych, a nawet dla słodyczomaniaków. Zalecenia dietetyczne są zawsze przygotowywane indywidualnie. Diagnozujemy problem, ustalamy cel i wybieramy wariant kuracji. Dostosowujemy plan żywieniowy tak, aby nie nadszarpnął domowego budżetu – bazując na produktach sezonowych, dostępnych w popularnych marketach i dyskontach. Nasze naturalne suplementy to wysokiej jakości polskie produkty.


Trzeba tylko wykonać pierwszy krok i zapisać się na konsultację dietetyczną?

Iwona Szemik: ​Dokładnie tak. ​Wiele osób z nadwagą nie korzysta z pomocy specjalistów, próbując się samodzielnie odchudzać i najczęściej nie osiąga pożądanych efektów. Ponadto zdarza się, że w placówkach opieki zdrowotnej spotykają się z negatywną oceną, nieprzychylnymi komentarzami, a nawet odmową pomocy ze względu na nadmiar kilogramów lub brak odpowiedniego sprzętu. Zaprzestają więc poszukiwania pomocy i problem się pogłębia. Stąd właśnie nasza akcja „Bez krytyki zmieniamy nawyki”. Chcemy pokazać, że pomoc dietetyka jest kluczowa w leczeniu otyłości, aby terapia była skuteczna. Że to nie tylko ustalanie planów żywieniowych, ale również wspieranie, motywowanie i opieka.


Czyli należy oddać się w ręce specjalisty?

Iwona Szemik: Można zapytać: czy sam leczysz bolący ząb? Czy dobierasz sobie okulary? Czy przepisujesz sobie leki? Nie? To dlaczego sam układasz sobie dietę? Swoje zdrowie zdecydowanie warto oddać w ręce specjalisty. Dzięki radom i wskazówkom udzielanym podczas cotygodniowych wizyt kontrolnych łatwej jest pokonać chwile zwątpienia oraz zrozumieć reakcje organizmu. Mamy pewność, że dieta przebiega tak, jak należy. Zawsze staram się wspierać Pacjentów w dążeniu do celu, a ich zadowolenie i osiągnięte wyniki są dla mnie priorytetem. Krótko mówiąc, wspólnie pracujemy nad nawykami i monitorujemy efekty.


Na jakie efekty mogą liczyć Pacjenci?

Iwona Szemik: ​Jest to w dużej mierze kwestia indywidualna, jednak zazwyczaj tempo chudnięcia, to około kilogram na tydzień. Umożliwia to osiągnięcie trwałych rezultatów, bez efektu jo-jo. I każdy ma szansę taką wspaniałą metamorfozę osiągnąć, tak jak osiągnęli ją Pacjenci Projekt Zdrowie (z przykładowymi sukcesami możesz zapoznać się tutaj https://projektzdrowie.info/sukcesy-naszych-klientow/ 
Warto zastanowić się, ile wydajemy na diety z Internetu, czy przypadkowe suplementy. Zaczynając współpracę z dietetykiem, mamy pewność, że nie wyrzucimy pieniędzy w błoto i uzyskamy oczekiwane efekty.

Pozostaje więc zaprosić mieszkańców Żywca i okolic na konsultacje do gabinetu Projekt Zdrowie

Iwona Szemik: ​Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie. W trakcie spotkania przeprowadzę analizę składu ciała, wykonam badanie poziomu tkanki tłuszczowej, podam wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu oraz podpowiem, jak zmienić nawyki żywieniowe.

Już dziś możesz zapisać się na bezpłatną konsultację pod numerem telefonu: 788 835 841  lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie zywiec.projektzdrowie.info , lub odwiedź nasz profil na fb i umów się przez messenger https://www.facebook.com/ProjektZdrowieZywiec 


PROJEKT ZDROWIE
POLSKIE CENTRA DIETETYCZNE
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podwale 2a
34-300 Żywiec
+48 788 835 841
www.zywiec.projektzdrowie.info/ dietetyk kliniczny Iwona Szemik

 


Drukuj   E-mail