Oferty sponsorowane

Już w najbliższą sobotę 6 czerwca o godzinie 10:30 otworzą się magiczne bramy Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Dzięki najnowszym postanowieniom Rządu takie miejsca jak Legendia znów mogą przyjmować Gości i dawać uśmiech oraz radość całym rodzinom.

Przypomnijmy, że Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko jest największym parkiem tematycznym w Polsce. Na powierzchni 26 hektarów działa blisko 40 atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przekraczając magiczne bramy Legendii odwiedzający przenoszą się do innego, pełnego radości i beztroskiej zabawy świata.

Dzięki wprowadzonemu rozporządzeniu parki rozrywki od 6 czerwca znów mogą być otwarte. Jak będzie działać Legendia w nowej rzeczywistości?

- Bezpieczeństwo gości oraz naszych pracowników od zawsze jest dla nas najważniejsze. Teraz, kiedy nasz park wraca do życia po przerwie spowodowanej epidemią, działania związane z kwestiami bezpieczeństwa są jeszcze bardziej zintensyfikowane. W oparciu o wytyczne Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego wprowadziliśmy szereg nowych zasad, które mają na celu maksymalną minimalizację ryzyka zarażenia koronawirusem Sars-CoV-2. Wszystko po to, aby nic nie musiało zakłócać naszym gościom dobrej zabawy - mówi Izabela Kieliś (Local Commercial Manager w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku).

Na terenie parku przygotowano dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, które dostępne będą między innymi przy alejkach i przy wejściach do atrakcji, w pobliżu punktów gastronomicznych, w sklepach oraz toaletach. W sumie w Legendii dostępnych będzie ponad 120 takich dozowników. Starannej dezynfekcji będą poddawane powierzchne najczęściej użytkowane przez gości, takie jak np. poręcze, siedzenia i zabezpieczenia zamontowane w wagonikach kolejek górskich i karuzel, ale także o stolikach w restauracjach i innych punktach gastronomicznych. Dodatkowo rekomendowane będą płatności kartami płatniczymi oraz zakup biletów za pomocą sytemu internetowego www.gopass.pl.

W Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku znaczna większość atrakcji znajduje się na świeżym powietrzu. Oznacza to, że nie jest wymagane zakrywanie nosa i ust przez gości w otwartych przestrzeniach pod warunkiem zachowania odpowiedniego dystansu społecznego (minimum dwa metry). Zalecane jest jednak zakładanie maseczek na przykład podczas oczekiwania na przejażdżkę. Innymi słowy na terenie Legendii obowiązują te same zasady co w innych parkach i w przestrzeniach otwartych, zgodnie z rozporządzeniami Rządu.

- Mimo, że od gości nie będzie wymagane noszenie maseczek w otwartych przestrzeniach, to pracownicy Legendii będą wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, takie jak przyłbice i maseczki ochronne, rękawiczki oraz płyn do dezynfekcji rąk - dodaje Izabela Kieliś.

Wraz z otwarciem parku premiera nowej atrakcji 2020

Dolina Jagi to inwestycja warta ponad 4 miliony Euro. Powstała w miejscu kultowego Ześlizgu do Wody, który lata swojej świetności miał już dawno za sobą. Będzie to atrakcja typu River Rapids Ride. Osiem 9-osobowych pontonów zabierze gości Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka na dynamiczny spływ rwącym, górskim potokiem z kaskadami i wodospadami z prędkością 3,7 m/sek.

Prace budowlane rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku, jednak proces przygotowawczy do realizacji tej inwestycji miał swój początek znacznie wcześniej. W powstawanie Doliny Jagi zaangażowano ponad 100 osób – w tym inżynierów, geologów, geodetów, czy operatorów maszyn. Za dostarczenie samego urządzenia odpowiada niemiecka firma Hafema, która tworzy atrakcje wodne dla największych parków rozrywki na całym świecie. Ich przejażdżki są doceniane przez gości takich parków jak Phantasialand w Niemczech, Toverland w Holandii, Wild Adventures w USA czy Space Land w Japonii.

- Atrakcje tego typu cieszą się niemalejącą popularnością wśród gości w parkach rozrywki na całym świecie. To dzięki temu, że zapewniają maksymalny poziom rodzinnej zabawy przy jednoczesnym zachowaniu największego stopnia bezpieczeństwa –podkreśla Paweł Cebula – Dyrektor Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Poza samym urządzeniem w Dolinie Jagi duże znaczenie będzie mieć tematyzacja nawiązująca do słowiańskich mitów. Postacią przewodnią będzie Baba Jaga, która w Legendii wystąpi w odsłonie leśnej bogini zestawiającej w sobie żywioły ludzkiej natury. Poznamy jej dobre oraz złe oblicze, zależne od zamiarów ludzi oraz ich szacunku do przyrody. Całą historię uzupełnią między innymi Rusałki, Błędne Ogniki i postać Leszego.

Podczas spływu pontonem, będącym tutaj miedzianym kociołkiem Baby Jagi, wybierzemy się do słowiańskiej krainy, aby odkryć zapomniane zakątki tego magicznego miejsca. Dolina Jagi skrywa w sobie największe tajemnice Legendii. To miejsce, gdzie w dawnych czasach nadprzyrodzone siły niemal zniszczyły wszelką działalność człowieka i przez setki lat nikt nie mógł go odkryć. Teraz nadchodzi czas zmiany... Wyruszmy w podróż do legendarnej krainy!

Dolina Jagi nie będzie jedyną nowością!

W najbliższą sobotę, w pierwszy dzień sezonu odwiedzający będą mogli poznać nowe postacie parku. Obecnie na Facebook'owym profilu Legendii trwa głosowanie - internauci mogą zdecydować jak będą nazywać się nowe maskotki - Lisek i Wiewiórka.

- Postać Liska i Wiewiórki nie jest przypadkowa. Dzięki dużej ilości drzew i zieleni Legendia jest lubiana przez zwierzaki. Często można spotkać tu wiewiórki, a po zamknięciu parku właśnie lisy, a nawet zające - zdradza Izabela Kieliś.

W Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku nadal będzie można spotkać legendarnego Lecha, Szeptunkę czy Bazyliszka, jednak są to postacie związane z poszczególnymi atrakcjami, natomiast Lis i Wiewiórka mają stać się symbolem całej Legendii.

W sezonie 2020 niezwykle dobrze prezentują się też ceny biletów. Najlepszą opcją jest zakup Biletu Sezonowego, dzięki któremu można bawić się w Legendii aż do 31 października 2020. Za Bilet Sezonowy obecnie zapłacimy 119 zł (bilet ulgowy) i 129 zł (bilet normalny). Z uwagi na to, że cena jednodniowego biletu normalnego w sezonie letnim będzie wynosić 129 zł, to bilet sezonowy jest wyjątkowo korzystną propozycją. Na posiadaczy Biletów Sezonowych czeka znacznie więcej korzyści. Jest to m.in. 15% zniżki na zakupy w sklepach i gastronomii oraz bezpłatny wstęp na wydarzenia z cyklu Legendia At Night i bezpłatny parking.