Oferty sponsorowane

Słońce to jeden z największych wrogów samochodowego lakieru. Przed rozpoczynającymi się wakacjami i nadchodzącymi upałami warto zabezpieczyć powłokę lakierniczą pojazdu. W naszym regionie znajdziemy firmy, które zajmują się profesjonalnym zabezpieczaniem karoserii pojazdu. Po zabiegach w Górniak Car Detailing wasz samochód zmieni się nie do poznania a jego lakier odzyska blask i będzie zabezpieczony na długi okres czasu. 

Lato jest groźnym dla lakieru okresem w roku. Wielu właścicieli samochodów jest przekonanych, że nawet groźniejszym od zimy. Wtedy to pojawiają się pyłki drzew, za sprawą słońca rośnie temperatura powietrza, przez co może ucierpieć powłoka lakiernicza auta. Słońce emituje promienie ultrafioletowe, które powodują, że lakier blednie i matowieje, tak jak np. bluzka czy gazeta pozostawiona na dworze w słoneczny dzień.
Większość właścicieli zna również problem ptasich odchodów, które bezpowrotnie niszczą lakier. Najnowsze badania pokazały, że na uszkodzenia karoserii zanieczyszczonej przez ptaki wpływ mają przede wszystkim zmiany temperatur, które w lecie są największe. W dzień pod wpływem ciepła lakier samochodowy mięknie i się rozszerza. Ptasie odchody trafiające na lakier schną, twardnieją i mocno przyklejają się do powierzchni. Nocą lakier twardnieje nierównomiernie, powodując mikrouszkodzenia. Nie można ich dostrzec gołym okiem, ale dodatkowe działanie warunków atmosferycznych powoduje, że lakier przestaje dobrze chronić znajdujący się pod nim metal.
Jak zatem zadbać o lakier latem?
Każdy właściciel samochodu chciałby, aby jego cztery kółka zawsze lśniły nowością, niezależnie od wieku. Droga do tego jest prosta dokładne mycie i woskowanie,to wciąż postawowy sposób na ochronę lakieru.Terażniejsza technologia produkcji wosków posunęła sie na tyle daleko, że wosk potrafi utrzymać sie na lakierze samochodu nawet do 12 miesięcy ,w zależnośći od eksploatacji pojazdu.Wosk jest swego rodzaju tarczą, która nie pozwala, aby lakier został zniszczony przez ptasie odchody, promienie słoneczne, czy pyłki drzew. Na swój sposób wyrównuje powierzchnię lakieru, wygładzając go, przez co nie tylko samochód mniej się brudzi, ale jest również łatwiejszy do doczyszczenia, dodatkowo z nawoskowanej powierzchni łatwiej spływa woda, dlatego powłoka lakiernicza samochodu pozostaje zawsze nienagannie czysta.Woskowanie lakieru, mimo iż jest procesem czasochłonnym, przynosi niebywałe efekty.


Jeśli nie zadbaliśmy wcześniej o lakier, nie kupujmy magicznych preparatów czy mleczek, dzięki którym samochód ma odzyskać piękny kolor. Nie ma się co oszukiwać, nawet najlepszy preparat nie będzie w stanie dokonać cudu.Wtedy jedynym rozwiązaniem jest polerowanie. Blednięcie jest niestety naturalnym wynikiem eksploatacji pojazdu, pewnych procesów nie można odwrócić, jedynie zahamować.
Jedynym sposobem, aby doprowadzić lakier do stanu poprzedniego, jest zastosowanie specjalistycznych past i urządzeń polerskich, usuwających uszkodzenia, rysy i przebarwienia.Jeżeli czujesz się na siłach, możesz wypolerować lakier samodzielnie,zwróć jednak uwagę na fakt, że czynność ta jest niezwykle trudna i wymaga dużej dawki wiedzy, dlatego warto poprosić o pomoc doświadczoną osobę. Oczywiście największe „wow” wywoła powierzenie auta w ręce zakładu car detailing’owego,w kórym personel jest wykwalifikowany i przeszkolony oraz posiada certyfikaty umiejętności.

Więcej TUTAJ