Oferty sponsorowane

     Szkoła Kolejowa Zespołu Szkół w Żywcu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach nieprzerwanie stara się organizować uczniom zajęcia pozalekcyjne oraz rozwijać ich pasje i zainteresowania.

W szkole odbywa się szereg różnego rodzaju zajęć wyrównawczo-terapeutycznych,   e-sportowych, modelarskich, jak i sportowych (pływanie, tenis ziemny, szachy). W najbliższym czasie kolejną dyscyplina sportu, którą będą mogli w ramach zajęć pozalekcyjnych uprawiać uczniowie będzie kolarstwo górskie. Szkoła zakupiła kilka rowerów MTB, wiosną b.r. planowane jest rozpoczęcie zajęć doskonalących umiejętności jazdy na rowerze górskim, natomiast w najbliższych tygodniach po feriach zimowych we współpracy z Panem Kornelem Osickim, byłym zawodnikiem, selekcjonerem kadry Polski i menadżerem kolarskim, obecnie właścicielem wypożyczalni i serwisów rowerowych będzie organizowany dla młodzieży na terenie szkoły kurs obsługi i naprawy rowerów.

D3DDBA36 BAF2 4E68 974F BB2FD90F91C9

rowery szkola

Program zajęć będzie obejmował nabycie wiedzy i opanowanie podstawowych umiejętności związanych z obsługą i naprawą wszystkich komponentów bazując na wszelkiego rodzaju typach rowerów, w tym również   e-bikach. Kurs ten z jednej strony pozwoli uczestnikom na poszerzenie i nabycie wiedzy oraz praktycznych umiejętności związanych z obsługą rowerów, jak również może zachęcić niektórych zainteresowanych do związania się w przyszłości w jakimś stopniu zawodowo z branżą rowerową.

ZAPISY 

W zajęciach, które rozpoczną się po feriach zimowych, będzie mogła uczestniczyć również młodzież spoza macierzystej szkoły. Wszelkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 33 861 23 73 lub osobiste zgłoszenie się do sekretariatu szkoły.