Oferty sponsorowane

W ramach projektu "Żywiec - miasto mnóstwa możliwości" odbyły się dwa wydarzenia skierowane do mieszkańców oraz turystów. 

Pierwsze z nich odbyło się 30 października na dziedzińcu Starego Zamku w Żywcu. Było to spotkanie kulinarne, które poprowadził Pascal Brodnicki - utalentowany szef kuchni i znawca smaków. Mistrzowskie umiejętności Pascala oraz jego miłość do tradycyjnej kuchni sprawiły, że wydarzenie stało się niezapomnianym doświadczeniem smakowym dla przybyłych.  Jednym z głównych dań, które Pascal przyrządził był tradycyjny bigos po żywiecku. Nie mogło również zabraknąć deseru, który Pascal przygotował z użyciem lokalnych specjałów. Zainspirowany tradycją Żywiecczyzny, szef kuchni stworzył przepyszne danie z żywieckimi krówkami i piernikami. Podczas spotkania kulinarne umiejętności Pascala poszerzały horyzonty smakowe wszystkich obecnych. 

Drugie wydarzenie odbyło się w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu pod nazwą "Żywiec w pigułce". Na scenie Miejskiego Centrum Kultury zaprezentowały się lokalne grupy, stowarzyszenia i zespoły, takie jak Jukace oraz Asysta Żywiecka. Dodatkowo wystąpiła kapela Pilsko, tworząc niepowtarzalną atmosferę i wprowadzając publiczność w rytm regionalnych melodii. Przewodnicy PTTK Oddział Babiogórski Żywiec zaprezentowali ciekawe prezentacje dotyczące atrakcji turystycznych. Przewodnik Grzegorz Szczepaniak zaprezentował szlaki turystyczne przebiegające przez Żywiec, a Michał Kusiak opowiedział o tym, w jaki sposób odkrył planetoidę Żywiec. Na miejscu pojawili się także przedstawiciele branży noclegowej i gastronomicznej, prezentując swoją ofertę dla turystów odwiedzających Żywiec. Było również stoisko Żywieckiej Biblioteki Samorządowej, Muzeum Miejskiego w Żywcu, Miasta Żywiec, projektu "Smart Żywiec", Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żywcu, Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu czy stoisko szachowe. Ponadto w innych salach odbywały się zajęcia ruchowe oraz warsztaty decoupage, prowadzone przez Lilianę Pleńkowską. 

Celem tych wydarzeń było ukazanie Żywca jako atrakcyjnego miejsca pod względem kulturalnym i turystycznym przez cały rok.

Wydarzenia w ramach projektu "Żywiec - miasto mnóstwa możliwości" cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców, jak i odwiedzających, dlatego też wpisują się w strategię rozwoju miasta oraz promocji regionu.  Dzięki temu, Żywiec staje się miejscem, w którym każdy może odkryć własne pasje i zainteresowania, co więcej staje się miejscem atrakcyjnym przez cały rok!

W ramach projektu wydano także broszurę promocyjną przedstawiającą najważniejsze wydarzenia w mieście oraz mapę atrakcyjnych miejsc i wydarzeń.

Broszura dostępna TUTAJ, Mapa TUTAJ

Projekt „Żywiec – miasto mnóstwa możliwości”, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego.