Oferty sponsorowane

Dzisiaj w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbyło się niezwykłe wydarzenie pod nazwą "Żywiec w pigułce". Projekt ten, zorganizowany w ramach większej inicjatywy "Żywiec - Miasto mnóstwa możliwości", miał na celu przedstawienie bogatej oferty kulturalnej oraz turystycznej miasta przez cały rok.

Na scenie Miejskiego Centrum Kultury zaprezentowały się lokalne grupy, stowarzyszenia i zespoły, takie jak Jukace oraz Asysta Żywiecka. Dodatkowo wystąpiła kapela Pilsko, tworząc niepowtarzalną atmosferę i wprowadzając publiczność w rytm regionalnych melodii. Przewodnicy PTTK Oddział Babiogórski Żywiec zaprezentowali ciekawe prezentacje dotyczące atrakcji turystycznych. Przewodnik Grzegorz Szczepaniak zaprezentował szlaki turystyczne przebiegające przez Żywiec, a Michał Kusiak opowiedział o tym, w jaki sposób odkrył planetoidę Żywiec. 

Nie tylko artyści mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w trakcie tego wydarzenia. Na miejscu pojawili się także przedstawiciele branży noclegowej i gastronomicznej, prezentując swoją ofertę dla turystów odwiedzających Żywiec. Było również stoisko Żywieckiej Biblioteki Samorządowej, Muzeum Miejskiego w Żywcu, Miasta Żywiec, projektu "Smart Żywiec", Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żywcu, Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu czy stoisko szachowe. Ponadto w innych salach odbywały się zajęcia ruchowe oraz warsztaty decoupage, prowadzone przez Lilianę Pleńkowską. 

Celem tego wydarzenia było ukazanie Żywca jako atrakcyjnego miejsca pod względem kulturalnym i turystycznym przez cały rok. Organizatorzy chcieli pokazać, że miasto nie ogranicza się tylko do sezonowych atrakcji, lecz oferuje wiele możliwości także poza sezonem. Wielu mieszkańców i turystów nie zdaje sobie sprawy z tego, że Żywiec pełen jest imprez, koncertów, festiwali, a także atrakcji turystycznych, które czekają na odkrycie przez odwiedzających przez cały rok.

Warto dodać, że "Żywiec - Miasto mnóstwa możliwości" to szeroko zakrojona inicjatywa, która ma na celu promowanie rozwijającego się turystycznie i kulturalnie Żywca.