Oferty sponsorowane

Instalacje fotowoltaiczne powstają na Żywiecczyźnie jak grzyby po deszczu. Wszystko za sprawą projektu grantowego „Słoneczna Żywiecczyzna”, na który przeznaczono ponad 55 mln złotych. Firma Ekosun (www.ekosun.pl) z Bielska – Białej już w styczniu ogłosiła, że zrealizowała w programie ponad 100 instalacji fotowoltaicznych na Żywiecczyźnie. Projekt trwa do września 2021r.

„Słoneczna Żywiecczyzna” to ekologiczna Żywiecczyzna

Mieszkańcy 10 gmin Żywiecczyzny mogli starać się o dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła ze środków przyznanych z Unii Europejskiej na budowę infrastruktury wykorzystującej odnawialne źródła energii. Produkcja prądu z energii słonecznej i ogrzewanie domu powietrzną bądź gruntową pompą ciepła to rozwiązanie, które ma przyczynić się nie tylko do oszczędności w portfelach mieszkańców Żywiecczyzny. Dzięki większemu wykorzystaniu OZE poprawi się jakość powietrza w regionie oraz podniesie bezpieczeństwo energetyczne. To właśnie dramatyczna sytuacja jakości powietrza na Żywiecczyźnie stała się głównym przyczynkiem do starań o dofinansowanie do fotowoltaiki i pomp ciepła dla mieszkańców. Więcej o projekcie przeczytacie tutaj: https://ekosun.pl/dotacje/dotacje-zywiec-sloneczna-zywiecczyzna/

Czas tylko do końca września

Zakończenie projektu przewidywane jest na koniec września 2021r. Oznacza to, że wszyscy, którzy chcą otrzymać dofinansowanie powinni do tego czasu wykonać swoje instalacje fotowoltaiczne czy zamontować pompy ciepła. Z uwagi na rozpoczęcie sezonu i wydłużone okresy oczekiwania na montaż instalacji, czasu jest już naprawdę niewiele. To już właściwie ostatni dzwonek na wybór wykonawcy swojej inwestycji. Pamiętajmy, że oprócz montażu i uruchomienia instalacji fotowoltaicznej, do otrzymania dotacji konieczne jest także właściwe przygotowanie całej niezbędnej dokumentacji. Najlepiej więc wybrać wykonawcę, który zajmie się wszystkim kompleksowo i ma doświadczenie w realizacji inwestycji z projektu „Słoneczna Żywiecczyzna”.

Maksimum bezpieczeństwa

Wybór lokalnego, doświadczonego wykonawcy daje nam nie tylko gwarancję kompleksowej realizacji inwestycji, ale także ogromne poczucie bezpieczeństwa. Komfortowy kontakt z firmą, załatwianie spraw dokumentacji, krótszy czas oczekiwania na montaż, łatwość współpracy z serwisem firmy – to atuty, które okażą się nie do przecenienia nie tylko podczas starania się o dofinansowanie i budowę instalacji PV, ale także długo po zrealizowaniu inwestycji. Wśród wykonawców projektu „Słoneczna Żywiecczyzna”, biorąc pod uwagę ilość wykonanych w regionie instalacji, zdecydowany prym wiedzie firma Ekosun z Bielska – Białej. Od 11 lat na rynku, zdążyła dać się już poznać jako rzetelny i profesjonalny wykonawca instalacji PV. Bez trudu znajdziemy setki instalacji fotowoltaicznych wykonane przez Ekosun w regionie – zarówno tych wykonanych dla domów jednorodzinnych jak i dużych firm (niektóre możecie obejrzeć na stronie: https://ekosun.pl/realizacje/). Jednym z ostatnich (marzec 2021r.) zrealizowanych przez Ekosun zleceń w Żywcu jest instalacja fotowoltaiczna dla Tenis Park Żywiec 1918. 

Nie tylko słoneczna…

Oferta firmy Ekosun nie zamyka się jednak jedynie na dofinansowaniach z projektu „Słoneczna Żywiecczyzna”. Każdy, kto chce produkować własny prąd ze słońca i obniżyć swoje rachunki za energię nawet do 90%, może skontaktować się z firmą i poznać propozycję skonstruowaną w oparciu o własne potrzeby i możliwości. Wiele gospodarstw domowych na Żywiecczyźnie korzysta już w tego ekologicznego i ekonomicznego rozwiązania. Możesz do niech dołączyć. Pamiętajmy, że im bardziej zwiększał się będzie udział OZE w produkcji energii, tym czystszym powietrzem odetchniemy na Żywiecczyźnie.