Sport

W Krośniewicach k/ Kutna w hali sportowej GCKSiR odbyły się XII Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie.

W zawodach wzięli udział młodzicy z całego kraju w wieku od 12 do 14 lat łącznie 236 zawodników

i zawodniczek z 42 klubów, głównie Uczniowskich Klubów Sportowych.
Z najlepszych klubów łuczniczych w Polsce wystartowały oprócz UKS-ów kluby, które prowadzą szkolenie najmłodszych dzieci: Łucznik Żywiec, Stella Kielce, Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, Płaszowianka Kraków, Mewa Kołobrzeg, Surma Poznań, Mazowsze Teresin, MRKS Gdańsk.
Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna Łucznika Żywiec w składzie: Kubic Dawid, Strzałka Ksawery  – uczniowie szkoły podstawowej nr 2 w Jeleśni, Mialenko Viktor, Borodin Arsen – uczniowie niepublicznej szkoły podstawowej mistrzostwa sportowego im. Jana Pawła II w Żywcu.
Żywieccy łucznicy w walce o złoty medal pokonali drużyny KKŁ Mewa Kołobrzeg i ULKS Sokole Oko Zawadka. Najmłodsze łuczniczki z Żywca natomiast zdobyły brązowy medal i tytuł II-gich V-ce Mistrzyń Polski na rok 2022. Żywczanki strzelały w składzie: Arenderska Amelia – SP – 5 w Żywcu, Myszor-Lach Wiktoria – SP - 2 w Żywcu, Mrowiec Magdalena – SP - 3 w Żywcu, Koloshmai Maria – NSPSMS im. Jana Pawła II w Żywcu. Tytuł mistrzowski przypadł drużynie UKS Grot Ruda Śląska
a srebrny medal zdobyła LKS Makovia Makowiska. Brązowy medal ponadto zdobył mikst Łucznika Żywiec w składzie Arenderska Amelia, Kubic Dawid. W konkurencji tej wygrał mikst LKS Makovia Makowisko przed  SŁ Achilles Dobczyce. W konkurencji mikstów wystartowały 83 pary, w konkurencji drużynowej dziewcząt 29 drużyn a wśród chłopców 22 drużyny. Indywidualnie najwyższą 4 lokatę zdobyła Arenderska Amelia. Wśród chłopców Kubic Dawid zajął miejsce 7, Mialenko Viktor miejsce 9. W Mistrzostwach Polski Młodzików wystartowały z żywieckiego klubu 72 młodziczki i młodzicy wraz z 10 trenerami.

lucznik zywiec2

Łucznicy w całej Polsce zakończyli sezon halowy 2022. Na 15 możliwych do zdobycia tytułów Mistrza Polski łuczniczki i łucznicy z Żywca zdobyli 11 złotych medali w tym wszystkie 5 w kategorii seniorów, wszystkie 5 w kategorii juniorów młodszych i 1 w kategorii młodzików. Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, które miały odbyć się w Zamościu na początku marca zostały przełożone na listopad 2022r. ze względu na zajęte wszystkie obiekty w Zamościu dla ukraińskich uchodźców.
Pierwsze ogólnopolskie zawody na torach otwartych odbędą się w obsadzie międzynarodowejw Prudnika w dniach 9-10.04.2022r.  W dniach 18-23.04 w Antalyi/Turcja odbędzie się I Runda Pucharu Świata a w dniach 30.04-1.05.2022r. w Prudniku I Runda Pucharu Polski i I Runda Ekstraklasy Kobiet i Mężczyzn – Drużynowych Mistrzostw Polski, w których mistrzowskie tytuły z roku 2021 bronią kobiety i mężczyźni z Łucznika Żywiec.