Sport

W LXXXVI Mistrzostwach Polski Seniorów w Dobrczu k/Bydgoszczy w dniach 26-28.08.2022r. na obiekcie sportowym ULKS Zryw Dobrcz wystartowało 113 najlepszych zawodników w naszym kraju.

Największą sensacją Mistrzostw Polski w Dobrczu było zakwalifikowanie się do finału w konkurencji kobiet 2 juniorek z Łucznika Żywiec Joanny Bargiel i Aleksandry Wider.
We wcześniejszych pojedynkach indywidualnych na drodze do finału pokonały one utytułowane faworytki, reprezentantki  polski, medalistki Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Joanna Bargiel pokonała w barażu w 1/8 finału zdecydowaną faworytkę zawodów Karinę Kozłowską z Łucznika Żywiec, która prowadziła po strzelaniach kwalifikacyjnych
w konkurencji 70,60,50,30m. W 1/4 najlepsza polska łuczniczka na Mistrzostwach Europy w czerwcu w Monachium Wioleta Myszor przegrała w setach 6 do 4pkt. z Marleną Kocaj
z Resovii Rzeszów. Aleksandra Wider pokonała Kamilę Napłoszek jedną z faworytek  brązową medalistę z Mistrzostw Europy z roku 2021 wynikiem 6 do 2pkt.

Joanna Bargiel w 1/2 pokonała Magdalenę Śmiałkowską ze Społem Łódź 6 do 4pkt.

W finale J. Bargiel wygrała z koleżankę klubową wynikiem 6 do 2pkt.

Aleksandra Wider zajęła 2 miejsce, Wioleta Myszor 6 miejsce, Natalia Leśniak 8 miejsce, Karina Kozłowska 9 miejsce, Sylwia Zyzańska – olimpijka z Tokio zajęła 12 miejsce.

Najlepszy wśród mężczyzn z Łucznika Żywiec okazał się Konrad Kupczak zajmując
5 miejsce po zaciętym pojedynku w 1/4 finału z Maksymilianem Osuch – aktualnym Mistrzem Polski 5 do 6pkt. strzelając w barażu 9 do 9 strzała Konrada była o 3mm dalej od środka. Jakub Bąk zajął 12 miejsce, Krzysztof Migdał 20 miejsce.

Pozostali zawodnicy i zawodniczki z Żywca zajęli miejsca poza 16 najlepszych.

W kategorii zespołowej wśród kobiet wygrał zespół Łucznika Żywiec i jednocześnie wojskowej grupy sportowej w Poznaniu startujące w 3 osobowym składzie: Natalia Leśniak, Wioleta Myszor, Sylwia Zyzańska.

W kobiecym finale spotkały się zespoły z Łucznika Żywiec I i Łucznika Żywiec II – Karina Kozłowska, Klaudia Płaza, Aleksandra Wider. Łucznik Żywiec I wygrał w setach 5 do 4pkt. brązowe medale zdobyły zawodniczki Talentu Wrocław i Mazowsza Teresin.

W męskim finale Łucznik Żywiec I – Grzegorz Śliwka, Konrad Kupczak, Jakub Bąk, Konrad Słowik zajął 2 miejsce przegrywając w finale z zespołem Marymontu Warszawa wynikiem
w setach 5 do 1 pkt., brązowe medale zdobyli Surma Poznań i Społem Łódź.

W kategorii mikstów tryumfowała para mieszana ze Społem Łódź w składzie Magdalena Śmiałkowska i Marek Szafran, którzy pokonali w finale miksta z Marymontu Kamilę Napłoszek i Kacpra Sierakowskiego wynikiem 5 do 4 w setach.
Brązowe medale zdobyli: Łucznik Żywiec I: K. Kozłwoska i K. Kupczak oraz Zryw Dorbc.
5 miejsce zajął Łucznik Żywiec II – Natalia Leśniak i Jakub Bąk, 6 miejsce Łucznik Żywiec III – Sylwia Zyzańska i Grzegorz Śliwka.