Sport

W Legnicy odbyły się w dniach 18-19.03.2023 Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W Mistrzostwach wystartowało 202 zawodniczek i zawodników.

Złote medale dla Żywca wśród juniorów młodszych zdobyli: Wider Maksymilian i Reznichenko Oleksandra w konkurencji mikst pokonując w finale zespół UKS Grot Ruda Śląska wynikiem 6 do 2pkt..
Wider Maksymilian, Kubic Dawid, Patlewicz Łukasz, Onikiienko Heorhii  w strzelaniu konkurencji zespołowej pokonali w finale zespół SŁ Marymont Warszawa w pojedynku setowym 6 do 2 pkt.
W konkurencji zespołowej kobiet Łucznik Żywiec w składzie Reznichenko Kristina, Knopek Amelia,
Kliś Karolina, Strzałka Otylia pokonały w pięknym barażowym pojedynku zespół ULKS Grot Zabierzów wynikiem 5 do 4pkt., strzelając w barażu 29pkt. a przeciwniczki 28pkt., brązowy medal w konkurencji zespołowej zdobył zespół Łucznika Żywiec II w składzie: Reznichenko Oleksandra, Bidzińska Łucja, Kleszcz Zuzanna, Kupczak Julia.
Indywidualnie:
Srebrny medal zdobył Patllewicz Łukasz przegrywają w finale z zawodnikiem KS Stella Kielce – Rokita Karol wynikiem 0 do 6pkt., 5 miejsce zajął Wider Maksymilian.
Brązowy medal zdobyła Strzałka Otylia przegrywając o wejście do finału z zawodniczką UKS Talent Wrocław – Helwing Barbara wynikiem 4 do 6pkt., 5 miejsce zajęła Bidzińska Łucja, 6 – Kliś Karolina,
7- Knopek Amelia, 8 – Reznichenko Oleksandra.

W konkurencji nie olimpijskiej wśród łuków bloczkowych medale zdobyli:
Indywidualnie – srebrny medal zdobyła Strzałka Roksana przegrywając w finale z zawodniczką
OSŁ Strzelec Legnica – Olszewska Julia wynikiem punktowym 130 do 144pkt.
W konkurencji mikstów brązowe medale zdobyły 2 zespoły Łucznika Żywiec w składzie Strzałka Roksana i Sushytskyi Artur oraz Khavroniuk Anastasiia i Demchuk Artur.
W konkurencji drużynowej wśród dziewcząt – 1 miejsce zdobył zespół Łucznika Żywiec w składzie: Khavroniuk Anastasiia, Nahornaya Anastasiia, Strzałka Roksana, 2 miejsce zespół Łucznika Żywiec II
w składzie: Halushkina Mariia, Kushnir Yuliia, Rychliuk Vladyslava.
W konkurencji drużynowej wśród chłopców – 2 miejsce Łucznik Żywiec w składzie: Demchuk Artur, Korshenko Oleksii, Kovalenko Artem, Savchuk Andrii, 3 miejsce zajął Łucznik Żywiec II w składzie: Kolesnichenko Yaroslav, Pika Kyrylo, Pyshnyi Denys, Sushytskyi Artur.

lucznikw2

W dniach 25-26.03.2023 w Żywcu odbędzie się III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny do którego  zakwalifikowało się 10-ciu najlepszych kobiet i 10 najlepszych mężczyzn, którzy rywalizować będą
o zakwalifikowanie się do wąskiej grupy olimpijskiej 6K + 6M.
Najlepsi polscy łucznicy z Żywca wyjadą w dniu 2.04.2023 na Puchar Europy w Lilleshall/Wielka Brytania.

Autor: Bartłomiej Lach