Sport

Stowarzyszenie Zbója Szczyrka, Miasto Szczyrk oraz Stowarzyszenie Światowe Igrzyska Polonijne „Polonia – Austria”, organizują już piątą edycję Biegu po Serce Zbója Szczyrka pod hasłem "Winter Edition", odbędzie się 25 stycznia 2015 na Placu św. Jakuba w Szczyrku. 

Bieg po Serce Zbója Szczyrka to impreza charytatywna. Ideą imprezy jest pokonanie jak największej ilości okrążeń wyznaczonej trasy.

Jedno okrążenie wyznaczonej trasy = określona kwota, która zostanie przeznaczona na pomoc chorym dzieciom.

Organizatorzy przewidzieli również inne atrakcje m.in. muzyka w wykonaniu kapeli góralskiej, stoiska z wyrobami rękodzieła sztuki ludowej, punkty medyczne, stoiska partnerów akcji, gry i zabawy dla najmłodszych.

519cb84dfa56f4e64bd73c0393e49890_L

ZBÓJ SZCZYREK WYJAŚNIA NAM UDZIAŁ W BIEGU:CEL GŁÓWNY IMPREZY?

Pozyskanie środków finansowych, wspierających budowę prototypu sztucznego serca dla dzieci przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi w Zabrzu oraz pomoc celom lokalnym - małym mieszkańcom Szczyrku.

CEL BIEGU?

Zdobycie jak największej ilości Serc Zbója Szczyrka.

JAK JE ZDOBYĆ?

Po pokonaniu wyznaczonej trasy biegu, otrzymujesz na karcie stempel, symbolizujący Serce Zbója Szczyrka. Teraz możesz wystartować do kolejnej rundy.

Im więcej razy pokonasz trasę, tym więcej serduszek-stempli otrzymasz.

JAK POKONAĆ TRASĘ BIEGU?

Zimową trasę biegu można pokonać na nartach biegowych, truchtem, na sankach, spacerują z psem, można ją pokonać pieszo w grupie przyjaciół czy przejść z kijami do nordic walking.

Mile widziane są także osoby niepełnosprawne, na wózkach inwalidzkich.

UWAGA! W edycji zimowej dopuszczalne jest poruszanie się:

- pieszo lub biegiem (np. z grupą znajomych, z psem, z koleżanką czy kolegą, z kijami do nordic walking itd.)

- pieszo, ciągnąc sanki z dzieckiem

- na nartach biegowych (będzie osobno wyznaczona pętla)

Rowery są ZAKAZANE!  

ILE CZASU TRWA BIEG?

Na pokonanie trasy biegu masz czas 2 godziny.

Bieg rozpoczyna się w niedzielę 25. stycznia o godz. 15:00 i będzie trwać do godz. 17:00 (godziny mogą ulec nieznacznym zmianom, o czym niezwłocznie poinformujemy). Trasę możesz pokonywać nieprzerwanie, możesz również robić przerwy, aby odpocząć lub wziąć udział w atrakcjach towarzyszących imprezie i później kontynuować bieg.

CO MAM ZROBIĆ ABY WYSTARTOWAĆ?

1. Udać się do punktu meldunkowego, tam otrzymasz do wypełnienia kartę biegu i numer startowy.

Karty biegu można będzie pobierać od godz. 13:00 w Biurze Organizatora na miejscu imprezy.

UWAGA!

ORGANIZATOR NIE PLANUJE ZAPISÓW NA MIEJSCU ZAWODÓW, CO ZNACZNIE SKRÓCI CZAS OCZEKIWANIA W BIURZE ZAWODÓW NA ODBIÓR KARTY BIEGU.

PODSTAWĄ DO PÓŹNIEJSZEJ KLASYFIKACJI, BĘDZIE DOKŁADNE WYPEŁNIENIE KARTY, KTÓRĄ OTRZYMACIE W BIURZE NA MIEJSCU IMPREZY I ODDANIE JEJ W BIURZE PO UKOŃCZENIU BIEGU! 

2. Uiść opłatę w wysokości 10zł*, upoważniającą do odbioru pakietu pamiątkowego, zawierającego m.in. certyfikat, bon żywieniowy, gadżety biegu i sponsorów.

* dzieci do lat 5 są zwolnione z opłaty startowej

3. Następnie udaj się na start i rozpocznij pokonywanie trasy.

Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność, uwzgledniając indywidualne możliwości fizyczne na pokonanie okrążeń wyznaczonej trasy. Osoby niepełnoletnie winny pojawić się na starcie z opiekunem.

Pamiętaj, abyś za każdą rundę otrzymał na mecie stempel z serduszkiem, czyli jedno Serce Zbója Szczyrka.

JAK MOGĘ POMÓC?

Jedno okrążenie wyznaczonej trasy (1 serduszko na Karcie Biegu) = określona kwota, która zostanie przeznaczona na pomoc chorym dzieciom.

Jeśli zdobyłeś np. 5 serduszek, a za każde na Karcie Biegu zadeklarowałeś przekazać np. 2 zł, to na konto wpłacasz 10zł.

JAK WYGRAĆ?

Pokonaj chociaż jedno okrążenie. Wygrywają wszyscy, którzy zdobyli co najmniej jedno Serce Zbója Szczyrka.

CZY SĄ NAGRODY SPECJALNE?

Tak. Każdy, kto w swojej kategorii zdobędzie największą ilość serc, otrzymuje nagrodę specjalną. Wyniki zostaną ogłoszone po ok. 7 dniach od dnia imprezy - na stronie Szczyrku, profilach Miasta Szczyrk i Biegu po Serce Zbója Szczyrka na Facebooku.

KTO MOŻE BYĆ TWOIM SPONSOREM I JAK POZYSKAĆ SWOJEGO SPONSORA?

Możesz powtórzyć swoim bliskim motto naszego Biegu "JA uczestniczę, TY sponsorujesz, MY pomagamy".

Powiedz Im o naszej idei pomocy, o naszym wspólnym celu i poproś bliskich, aby zgodzili się za każde pokonane przez Ciebie okrążenie, przeznaczyć jakąś kwotę. Po zakończeniu Biegu, udasz się do Nich i przedstawisz Im Kartę Biegu z wyszczególnioną ilością zdobytych serduszek.

Jeśli Twój "sponsor" zgodził się zapłacić np. 5zł za każde okrążenie, a Ty pokonałeś np. 5 okrążeń, wtedy wręczy Ci kwotę 25zł, którą wpłacicie na konto Organizatora.

Wszystkie pieniądze uzbierane w ten sposób będą w 100% przekazane na cel biegu.

Sponsor może wyposażyć Cię w firmowe T-shirty, czapki, naklejki itp.

Bądź swym dobrym menedżerem i pozyskaj dla siebie sponsora Biegu po Serce Zbója Szczyrka!

Zapraszamy!

Źródło: www.szczyrk.pl