Sport

W finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łucznictwie w Krakowie w dniach 15-17.07.2022r. tryumfowały juniorki młodsze i juniorzy młodsi z żywieckiego Łucznika.

W finale pojedynków zespołowych wśród dziewcząt wygrał Łucznik Żywiec II w składzie: Edyta Łętowska, Zuzanna Kleszcz, Oleksandra Reznichenko, Daryna Serhiienko pokonując
w setach wynikiem 6 do 2pkt. zespół Łucznika Żywiec I w składzie: Karolina Kliś, Otylia Strzałka, Amelia Knopek, Maja Rakowska , które zdobyły srebrne medale. Brązowe medale zdobyły zespoły: Małopolska, Dolnośląskie.

Wśród chłopców wygrał Łucznik Żywiec w skaldzie: Jakub Bąk, Maksymilian Wider, Bogdan Batius, Nikita Riadnienko pokonując w finale UKS Grot Ruda Śląska 5 do 1kt.

Brązowe medale zdobyły zespoły: Małopolska, MLKS Dąbrovia Dąbrowa T.

W konkurencji mikstów Jakub Bąk i Amelia Knopek zdobyli srebrny medal przegrywając
w finale z UKS Tramp Jarosław wynikiem 6 do 0pkt. 8 miejsce zajął mikst Łucznika Żywiec III w składzie: Otylia Strzałka, Bogdan Batius.

W konkurencji indywidualnej V-ce Mistrzynią OOM została Reznichenko Oleksandra przegrywając w finale z zawodniczką KSŁ Mewa Kołobrzeg – Weronika Stoma wynikiem
5 do 1pkt.

8 miejsce zajęła Amelia Knopek, 11 miejsce Edyta Łętowska, 12 miejsce Zuzanna Kleszcz wszystkie z Łucznika.

Nie powiodło się natomiast juniorom młodszym z których najlepsze miejsce 11 zajął Maksymilian Wider mimo wygrania w 1 dniu zawodów kwalifikacji w konkurencji 2x60m.

Jakub Bąk, który zajmował 3 miejsce po kwalifikacji przegrał w 1/16 finału z zawodnikiem UKS Luks Wrocław Żybura Krzysztof wynikiem 6 do 4pkt. w setach.

W punktacji klubowej wśród 37 punktujących klubów wygrał zdecydowanie Łucznik Żywiec:

1. LKS Łucznik Żywiec – 54,25

2. MLKS Dąbvroia Dąbrowa Tarnowska – 33pkt.