Sport

Żywiecka Akademia Młodych Talentów rozpoczęła przygotowania przedszkolaków do zaplanowanego na tegoroczne lato dnia rywalizacji placówek przedszkolnych z Żywca - "Przedszkoliady 2016".

 Od początku założenia Fundacja Akademii Młodych Talentów stara się systematycznie realizować ciekawe działania na rzecz lokalnej społeczności. W ubiegłym roku dla żywieckich przedszkoli zorganizowany został dzień na sportowo, podczas którego odbyło się wiele konkurencji aktywizujących przedszkolaków. Wydarzenie to spotkało się ze znaczącym pozytywnym oddźwiękiem w Żywcu. – Stąd też postanowiliśmy tę inicjatywę kontynuować – wyjaśnia Piotr Tymiński, prezes żywieckiej Fundacji.
Tegoroczne przygotowania wystartowały 1. kwietnia i potrwają do 25. czerwca. Miesiące kwiecień i maj organizatorzy postanowili przeznaczyć na przygotowania podopiecznych poszczególnych placówek do czerwcowej rywalizacji. W międzyczasie odbędzie się olimpiada przedszkolaków. Po doświadczeniach z ubiegłorocznej edycji organizatorzy są przygotowani na udział nawet 300 dzieci! Premierowe zajęcia o takim charakterze już odbyły się. – Nadrzędnym założeniem jest zachęcenie młodych osób do aktywności ruchowej i zaadaptowanie ich do regularnego uprawiania sportu. Nie chodzi tylko o jeden dzień, ale nawyk i chęć, by aktywnie spędzać czas – dodaje Tymiński.

Fundacja AMT zapewnia transport na obiekt sportowy Stal Śrubiarnia dla przedszkoli zainteresowanych udziałem w przedsięwzięciu, jak również fachową opiekę trenerów podczas samych zajęć. Zajęcia odbywają się codziennie od godziny 10:00-11:00 oraz 12:30 do 13:30.

Kontakt dla placówek, które chcą dołączyć do projektu – Piotr Tymiński tel. 512-429-835, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..