Sport

Czas na prawdziwe górskie emocje! Bike Atelier MTB Maraton przenosi się w Beskidy, gdzie będą rywalizować zawodnicy z całego kraju za sprawą edycji punktowanej do Pucharu Polski w maratonie MTB.

 

Jeleśnia rajem dla fanów kolarstwa górskiego

Jeleśnia już kilkukrotnie gościła Bike Atelier MTB Maraton. To miejsce, które co roku pozytywnie zaskakuje uczestników wydarzenia za sprawą pięknych widoków i spokojnych, jak na Beskidy, górskich szlaków.

Na uczestników wydarzenia czekają cztery dystanse o różnych stopniach trudności. - Staramy się tak dobierać ścieżki, na których będą rywalizować uczestnicy maratonu, aby można było wybrać coś pod swoje możliwości i umiejętności. Góry nie mają litości dla kondycji każdego ze startujących, ale jesteśmy pewni, że będziecie chcieli tu wrócić – wyjaśnia Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. – Dystans PRO prowadzi przed 62 kilometry beskidzkich ścieżek, więc to wyzwanie dla dobrze wytrenowanych uczestników i „zawodowców” w MTB. A tych na pewno nie zabraknie. Na dystansie HOBBY przygotowaliśmy trasę o długości 37 kilometrów, do tego dorzucamy też 24 kilometry w wersji MINI i FAMILY. Jeśli jeszcze nie próbowaliście MTB w Beskidach, to właśnie ta ostatnia opcja może być idealna na początek.

Jak zawsze warto pojawić się rodzinnie, zarówno biorąc udział w maratonie, jak i kibicując tym, którzy będą rywalizować na trasach wyścigu. Szczególnie, że przyjazd na maraton w Jeleśni można połączyć z wizytą w Beskidach na dłużej.

Puchar Polski w maratonie MTB

- Tegoroczna edycja maratonu w Jeleśni będzie okazją do zdobycia punktów w ramach Pucharu Polski w maratonie MTB – tłumaczą organizatorzy. – Liczymy na udział najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski. Kalendarz pucharowy jest tym razem dosyć krótki, dlatego też ważny jest każdy start. Trasy maratonu w Jeleśni są idealne do takiej rywalizacji, wiele razy słyszeliśmy od zawodników, że to miejsce spokojnie mogłoby być areną wydarzeń międzynarodowych, więc na razie skupmy się na klasyfikacji krajowej, ale kto wie co będzie w przyszłości.

W jednej z najpopularniejszych serii MTB w Polsce tym razem zaplanowano dziewięć edycji. Wśród nich znajduje się nowość – Bielsko-Biała, a także Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. – Jeleśnia to czwarta z tegorocznych edycji, więc można powiedzieć, że „rozgrzewka” już za nami, czas na prawdziwe góry! Uwielbiamy Beskidy, trasy, widoki, wszystko się tutaj zgadza, więc pozostaje tylko trzymać kciuki za pogodę i zapowiada się naprawdę dobre ściganie!


Wyścigi KIDO dla najmłodszych

Dodatkową atrakcją na terenie miasteczka wyścigu jest rywalizacja dzieci, które uczą się zasad fair-play, a jednocześnie mogą doskonale bawić się w towarzystwie rówieśników.

- Nie ma dolnej granicy wieku, najmłodsza kategoria startuje na rowerkach biegowych, nieco starsi mogą wybrać tradycyjne dwa koła, albo i kolejne dwa, jeśli dopiero uczą się jeździć. Na pewno będzie gorący doping, emocje i dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale oraz dyplomy – podsumowuje Roman Matysik.

Zapisy dzieci do udziału w wyścigach możliwe są jedynie w dniu wydarzenia na terenie miasteczka maratonu (strefa KIDO).

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w trakcie maratonowego weekendu będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.