Sport

Samotnie, nocą i w milczeniu pokonując kilkadziesiąt kilometrów i siebie – to jest EDK.

Siłą EDK jest moment, w którym osoba, która wyruszyła na nocną trasę przeżywa kryzys. Wszystko w środku krzyczy: czemu nie jesteś swoim łóżku, czemu nie w swojej strefie komfortu. Po co Ci to?
Zwykle ma to miejsce już nad ranem, wraz z brzaskiem słońca. Gdy wielu, wielu osobom brakuje sił. Wtedy, żeby iść dalej, trzeba powiedzieć: Boże, teraz, gdy jest mi tak źle, chce się spotkać z Tobą. Nie po to, aby mi było dobrze, ale abym stał się lepszy. Bóg lubi takie prośby i je wysłuchuje.
Rozważania są przygotowywane każdego roku. Poruszają ważne aspekty życia i stanowią inspirację do zmiany. Muszą również uwzględnić fakt, że będzie z nich korzystało ok. 100 tys. osób w różnym wieku i w różnych momentach swojego życia. Dlatego zwykle sięgają do uniwersalnych wartości duchowych. Warto do nich wracać. Z natury są zwięzłe, ale mieszczą w sobie wiele zasad, którymi warto kierować się w życiu. Autorem rozważań jest ks. Jacek Wiosna Stryczek.
EDK nie rozwija się dlatego, że są inwestowane duże pieniądze w jej reklamę. O EDK opowiadają ludzie, którzy dzięki niej się zmienili. To jest siła EDK: ludzie, którzy dzięki niej się zmienili! To jest duchowość EDK!
Jeśli tkwisz tylko w tym, co znasz, Twoje życie się nie zmieni. Jeśli raz zaryzykujesz i zrobisz coś tak szalonego, jak całonocna wyprawa, znajdziesz w sobie inspirację do kolejnych zmian. EDK służy do tego, aby zmieniać swoje życie. Tu nie chodzi o sport, ale o zmianę życia

Do tej pory wyzwaniem EDK było przejście co najmniej 30 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydawał się wielki. Teraz to za mało. Nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Od dzisiaj miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno. Zapraszam na EDK AD 2021

W rejonie Żywiec-Zabłocie uczestnicy mają do wyboru cztery trasy:
- 51km 2100m przewyższenia droga św. Floriana
- 41km 890m przewyższenia droga bł.o. Michała
- 38km 890m przewyższenia droga św. Stanisława
- 33km 490m przewyższenia droga św. Jakuba

Rejestracja uczestników i wszystkie informacje na stronie www.edk.org.pl