Sport

W najbliższy weekend na campingu Dębina w Żywcu odbywać się będą dwa turnieje w petanque (gra w boules). W sobotę 13 lipca odbędzie się ostatnia, III Eliminacja do Mistrzostw Polski Seniorów, w której brać będą udział licencjonowani zawodnicy. Jednak organizator zawodów – Żywiecki Klub Boules daje możliwość do współzawodnictwa również amatorom.

W niedzielę 14 lipca odbędzie się turniej dubletów (drużyny dwuosobowe) w formule open - Żywieckie Lipcowe Dublety. Start o godzinie 9.30 przy ul. Kopernika 4 w Żywcu.

Ale to nie koniec żywieckiego grania w kule. Już od czwartku 18 lipca rusza XIII Międzynarodowy Festiwal Gry w Boules. W czwartek i piątek od godziny 17 ruszają towarzyskie rozgrywki – Turniej Przyjaźni (czwartek - składy drużyn są rozlosowywane spośród zapisanych do turnieju zawodników: zagranicznych oraz krajowych, początkujących i zaawansowanych) i Puchar Narodów (piątek – minimum siedmioosobowe składy drużyn reprezentujące kraje uczestniczące w festiwalu). Zaś w sobotę o 9.30 rozpocznie się turniej tripletów (drużyny trzyosobowe), a w niedzielę o 9.00 turniej dubletów. Turnieje będą rozgrywane w formule open.Ci, którzy nie zdecydują się na grę, a jednak przyjdą, mają szansę na nagrodę niespodziankę. Organizator rozlosuje nagrody dla publiczności w sobotę i niedzielę o godzinie 19.

Chętnych do udziału zapraszamy na stronę internetową Żywieckiego Klubu Boules: www.petanque-zywiec.pl , gdzie w zakładce Rejestracja można się do turnieju zapisać już dzisiaj. Organizator może zapewnić sprzęt do grania dla wszystkich chętnych, którzy zgłoszą się do niego co najmniej jeden dzień przed turniejem.

boules

Źródło: Żywiecki Klub Boules