Sport

Choć w Gilowicach nie ma kortu do tenisa ziemnego, to zawodnicy z Gilowic: Wnętrzak Stanisław oraz Piotr Kroczek, odnoszą cenne sukcesy sportowe w tej dyscyplinie. Swoje umiejętności w tenisie  podnoszą na kortach w Żywcu.

Podczas niedawno zakończonego turnieju o Puchar Miasta Żywca, sukces odniósł Wnętrzak Stanisław, który zajął II miejsce odbierając puchar i nagrodę od Burmistrza Żywca Antoniego Szlagora.  Kroczek Piotr doszedł w tym turnieju do ćwierć finału.

Znaczący sukces odniósł podczas Mistrzostw Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w tenisie ziemnym Kroczek Piotr. Na kortach w Dankowicach zajął IV miejsce zdobywając Puchar Rady Wojewódzkiej LZS. Kolejne sukcesy odnieśli nasi tenisiści w rozegranym w Żywcu letnim turnieju ogólnopolskim organizowanym przez Polski Związek Tenisa. Wnętrzak Stanisław zajął III miejsce, a Kroczek Piotr był VI. W kolejnym etapie tego turnieju rozegranym w Krakowie, Kroczek Piotr doszedł do półfinału.

Natomiast w wakacyjnych miesiącach odbył się turniej o Puchar Wójta Stryszawy, gdzie I miejsce zdobył Wnętrzak Stanisław, a Kroczek Piotr II.

Zdjęcie: UG Gilowice