Sport

Warunki na stokach w Beskidach są wyśmienite. Jeżeli wybieracie się na narty to warto sprawdzić jakie warunki panują na stokach oraz dobrać trasy odpowiednie do naszych umiejętności.

Śląska Organizacja Turystyczna opracowała mapę tras i ośrodków narciarskich w formie online. Mapa dostarczy narciarzom informacji na temat warunków narciarskich w najbardziej popularnych ośrodkach. Z nią łatwo można znaleźć trasy właściwe dla naszych umiejętności, gdyż wyszukiwarka pozwala wyszukać trasy wg ich trudności oraz pokazać, jakie warunki panują na stokach.

Mapy dostępne są w dwóch wersjach – desktopowej i mobilnej. Mapy tras i ośrodków narciarskich opracowane zostały przez Śląską Organizację Turystyczną we współpracy z ośrodkami i gminami narciarskimi w województwa śląskim. Mapa dostarcza nie tylko podstawowych informacji na temat ośrodków i tras narciarskich w danej miejscowości, ale także długości tras, rodzaju wyciągu dostępnego na miejscu czy warunków narciarskich. Zestawienie tras i ośrodków w formie online to pierwsze takie rozwiązanie na skalę nie tylko regionalną, ale i ogólnopolską.

Mapy narciarskie online można znaleźć pod linkiem: https://app.nmaps.pl/narty