Sport

Możemy być dumni z naszych zawodniczek z Towarzystwa Sportowego Mitech z Żywca, które rozgrywając mecz z drużyną KK Rysy Bukowina Tatrzańska wygrały 8:0.

W pierwszych 30 minutach osiągnęły już 6:0. Bramki dla drużyny zdobyły : Nieciąg-3, Wnuk-2, Suska-2, Wiśniewska. W skład zwycięskiej drużyny weszły: Szemik, Noras, Rżany, Zasada, Droździk, Suskova, Rozmus, Żak, Wnuk, Nieciąg, Wiśniewska, Chrzanowska, Zegan, Spandel.

Na boisku spotkały się z dwoma dawnymi zawodniczkami swojego klubu tj. z Haliną Półtorak i Sabiną Marek, które obecnie grają w drużynie Rysów. Tym którzy dopiero zainteresowali się piłką nożną w wykonaniu pań podpowiadamy: TS Mitech Żywiec powstał w 2003r. była to Autonomiczna Sekcja Piłki Nożnej Kobiet SKS Soła Żywiec. Kobiecy klub piłkarski już rok później odłączył się od koła i zaczął działać samodzielnie. Drużyna w 2009r. wywalczyła sobie awans do Ekstraligi. 
Na tym nie koniec powodów do dumy.
Trzy zawodniczki TS Mitech zostały powołane na Turniej Istria Cup 2016, który odbędzie się w Chorwacji w dniach 28.02-08.03.2016 r. są to : Aleksandra Nieciąg, Katarzyna Rozmus i Kinga Szemik. Trzymamy za nie kciuki, liczymy, że dadzą z siebie wszystko i wygrają.

Autor: Michał Hamerliński