Sport

Dominik Świgost z żywieckiego Klubu Karate AGE-CAN reprezentował godnie Żywiec oraz Powiat Żywiecki, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Europy.

W dniu 28 maja br w Dąbrowie Górniczej rozegrano zawody - XII WTKA&SKDUN Europa Karate w których rywalizowało 200 zawodników z Shotokan, Fudokan, Shotokan ITKF, Goju Ryu, Gosaku Ryu, Shito Ryu oraz Kyokushinkai z Polski, Białorusi, Słowacji, Węgier, Rumunii, Szwajcarii i Kosowa.

Organizatorem Mistrzostw był Shihan Tomasz Byjos 6 Dan Shotokan i 3 Dan Kobudo z Klubu Sportowego RONIN i Polski Związek Karate Fudokan SKDUN.
W plejadzie zawodników jedynie Dominik Świgost z żywieckiego Klubu Karate AGE-CAN reprezentował godnie Żywiec oraz Powiat Żywiecki.
W karierze Dominika Świgost jako zawodnika, były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi, w których odniósł życiowy sukces, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Europy.
Wynik zawodnika tym bardziej cieszy senseia Józefa Habdasa oraz prezesa Pawła Szczepanika, bo zdobyty w 26 rocznicę istnienia Klubu Karate AGE-CAN w Żywcu, z siedzibą w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu.

Autor zdjęcia i tekstu: Robert Kubica