Sport

Oskar Kasprowski i Filip Łazowski - juniorzy młodsi z LKS Łucznik Żywiec - zdobyli brązowy medal podczas Azjatyckiego Pucharu w Seulu.

Prezes "Łucznika" Jan Lach podkreśla, że jest to największy sukces młodych, bo 16 i 17 letnich zawodników, a także dobry prognostyk przed październikowymi Mistrzostwami Świata w Argentynie. Indywidualnie Kasprowski i Łazowski byli najlepsi z Polaków awansując do 1/8 pojedynków indywidualnych. W 1/8 finału żywczanie przegrali swoje pojedynki z wyżej notowanymi przeciwnikami z Korei i zajęli ostatecznie miejsca od 9 do 16, wspólnie z innymi zawodnikami, którzy przegrali swoje pojedynki. Polacy odnieśli sukces w czteroosobowej drużynie.

Po strzelaniach kwalifikacyjnych w konkurencji 2x60m Polacy zajmowali czwarte miejsce za Koreą Południową, Tajwanem i Japonią. Żywczanie w ¼ finału pokonali Malezję w trzech setach stosunkiem 6 do 0 pkt, w półfinale natomiast spotkali się z najlepszą drużyną z Korei Południowej i przegrali z nią 0 do 6 pkt. W finale azjatyckich zawodów spotkały się drużyny Korei i Tajwanu, gdzi ponownie sukces odnieśli Koreańczycy. Nasi zawodnicy spotkali się w pojedynku o brązowy medal z zawodnikami z Japonii, pokonali ich po strzelaniu barażowym 27 do 26.

Źródło: informacja prasowa