Sport

Polski Związek Łuczniczy podsumował wyniki Pucharu Polski na rok 2020 w kategorii seniorów OPEN, juniorów i juniorów młodszych.

Na podstawie uzyskanych wyników w 4 rozegranych rundach  w konkurencji olimpijskiej 2x70m oraz pojedynków indywidualnych między zawodnikami ustalono końcową klasyfikację wśród zawodniczek i zawodników. I rundę rozegrano w czerwcu w Prudniku,  II rundę w lipcu w Rzeszowie, III rundę w sierpniu w Żywcu i IV rundę we wrześniu w Kielcach.
W kategorii kobiet wiodły prym zawodniczki z Żywca zajmując wszystkie miejsca na podium. Wygrała Sylwia Zyzańska przed Wioletą Myszor i Natalią Leśniak. V-ta była Joanna Rząsa a wysoką
6 lokatę zajęła jeszcze juniorka młodsza Klaudia Płaza (Mistrzyni Polski Seniorek w hali w lutym 2020r.). Trójka seniorek na podium to zawodniczki przygotowujące się do Tokio 2021 będąc członkami wojskowej grupy sportowej we Wrocławiu pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.
17 letni Konrad Kupczak był największą rewelacją rozgrywek, gdyż jako junior młodszy wygrał rywalizację ze starszymi juniorami w kategorii juniorów i również wygrał rywalizację wśród juniorów młodszych w innych 4 rundach rozegranych w tej kategorii wiekowej w Głuchołazach, Żywcu, Brzozie i Żołędowie. 2 miejsce w Pucharze Polski Juniorów młodszych zajął 15 letni Jakub Bąk. Klaudia Płaza wygrała rywalizację w Pucharze Polski Juniorek młodszych a w wyższej kategorii juniorek zajęła 2 miejsce. Wysoką 3 lokatę wśród juniorek młodszych zdobyła Aleksandra Wider, która wśród juniorek zajęła 8 miejsce. Wśród juniorów 3 miejsce wywalczył Michał Rytlewski
z Łucznika a 8 lokatę zajął Bogdan Hudyma i 9 miejsce Adam Wojtala.