Sport

LKS „Łucznik-Żywiec” zajął wysoką 2-gą lokatę w województwie śląskim wśród wszystkich klubów sportowych we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży wg punktacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w roku 2022.

Żywiecki klub został pokonany tylko przez potentata sportowego, który wygrywa rok rocznie współzawodnictwo w całym kraju – AZS AWF Katowice. Łucznik-Żywiec zdobył w tym roku rekordową ilość - 395,76 punktów. Na tak wysoką lokatę klubu sportowego z Żywca wpłynęły najwyższe wyniki sportowe zawodniczek i zawodników na Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych od młodzieżowców, juniorów, juniorów młodszych do młodzików.
Medale Mistrzostw Polski oraz miejsca punktowane zdobyło 83 łuczników i łuczniczek.
To najlepszy prezent dla działaczy, trenerów, rodziców w roku 40 lecia łucznictwa w Żywcu, gdyż pierwszy trening łuczniczy odbył się w dniu 29.09.1982r. na boisku asfaltowym
w Miejskim Ośrodku Kultury i Rozrywki w Żywcu na osiedlu wówczas XX-lecia PRL
a obecna nazwa osiedle Parkowe.
Mistrzostwa Polski Młodzieżowców – 23-24.07.2022 – Kraków. Złote medale zdobyli: Karina Kozłowska - 3, Oskar Kasprowski – 3 oraz Filip Łazowski, Adam Wojtala, Gloria Juszczuk, Karolina Jurasz. Srebrne medale zdobyli: Filip Łazowski, Brązowe – Filip Łazowski, Gloria Juszczuk. Miejsca punktowane uzyskali: Mateusz Mędrzak, Patryk Cacak, Bartłomiej Wiśniecki, Sofia Tulkina, Wioletta Długoszek, Wiktoria Cader, Aleksandra Szuman, Magdalena Ślusarczyk, Elżbieta Rodak, Edyta Czernecka
Łącznie młodzieżowcy zdobyli 229pkt.
Mistrzostwa Polski Juniorów – 30-31.07.2022 – Łódź.
Srebrne medale zdobyli: Konrad Kupczak – 2, Klaudia Płaza, Mariusz Obrocki, Kazimierz Wider. Brązowe medale zdobyli: Joanna Bargiel, Klaudia Płaza, Tacjana Matuszek., Eliza Trała  Miejsca punktowane uzyskali: Aleksandra Wider, Julita Hankus, Joanna Misiura, Kinga Tomaszewicz, Daniel Kluczny, Artur Nurdinov, Matvii Zaikovskyi
Łącznie juniorzy zdobyli 64pkt.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – 15-17.07.2022 – Kraków.
Złote medale zdobyli: Jakub Bąk, Maksymilian Wider, Bohdan Batius, Nikita Riadnienko, Edyta Łętowska, Zuzanna Kleszcz, Oleksandra Reznichenko, Daryna Serhiienko.
Srebrne medale zdobyli: Oleksandra Reznichenko, Amelia Knopek - 2, Otylia Strzałka,
Karolina Kliś, Maja Rakowska., Jakub Bąk
Łącznie juniorzy młodsi zdobyli 54,25pkt.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – 28.09.2022 – Żywiec.
Złote medale zdobyli: Dawid Kubic - 3, Amelia Arenderska - 2, Jakub Suchoń,
Melania Frolova, Wiktoria Myszor-Lach, Ostap Kolodka,
Srebrne medale zdobyli: Jakub Suchoń, Amelia Arenderska,
Brązowe medale zdobyli: Kristina Reznichenko - 3, Jakub Suchoń, Magdalena Mrowiec, Małgorzata Kleszcz, Julia Herniczek, Martyna Kubic, Weronika Cieślak, Arkadiusz Hankus, Andrii Sevchuk, Wojciech Skórzak, Pavlo Klokotskyi, Illia Uhnevych, Oleksandr Miasoiedov
Punktowane miejsca zdobyli: Zofia Tekielak, Julia Łakota, Diana Matistiova, Marta Błachut, Kyrylo Chernenko, Mariia Shvydka, Anhelika Uryvska, Yelyzaveta Shys, Oksana Lisnevych, Maria Klimczak, Makar Kozachuk, Yaroslav Kolesnichenko, Artem Demchuk,