Sport

 W Bytomiu na torach łuczniczych obok stadionu Polonii Bytom zakończyła się ostatnia V Runda Ekstraklasy Kobiet i Mężczyzn oraz V Runda Pucharu Polski Seniorów i Juniorów.

Żywieccy łucznicy powtórzyli ubiegłoroczny sukces i zdobyli ponownie złote medale w Ekstraklasie. Łuczniczki wygrały wszystkie pięć rund i wygrały zdecydowanie
z warszawskimi zawodniczkami z SŁ Marymont Warszawa wyprzedzając je w końcowej klasyfikacji o 11pkt. Natomiast łucznicy z Żywca stoczyli zaciętą rywalizację o prym w kraju również z Marymontem Warszawa wyprzedzając go na finiszu tylko o 1pkt.

W klasyfikacji ekstraklasy punktowano za zdobyte miejsca w rozgrywkach punktacją pomocniczą: 1 miejsce w rundzie – 9pkt. 2 m-ce – 6pkt. itd. aż do ósmego miejsca – 1pkt.

Łucznicy w rozgrywkach strzelali konkurencję olimpijską 2x70m.

Złote medale wśród kobiety zdobyły: Myszor Wioleta, Leśniak Natalia, Zyzańska Sylwia, Płaza Klaudia, Wider Aleksandra, Bargiel Joanna.

Wśród mężczyzn złote medale zdobyli: Kasprowski Oskar, Bąk Jakub, Kupczak Konrad, Śliwka Grzegorz, Łazowski Filip, Choi Wonjong.

Końcowa klasyfikacja najlepszej „6” w Ekstraklasie Kobiet:   

1. LKS „Łucznik-Żywiec” – 45pkt.

2. SŁ Marymont Warszawa – 34pkt.

3. MLKS Czarna Strzała Bytom – 28pkt.

4. UKS Talent Wrocław – 25pkt.

5. KS Obuwnik Prudnik – 20pkt.

6. ULKS Zryw Dobrcz – 15pkt.

Końcowa klasyfikacja w Ekstraklasie Mężczyzn:

1. LKS „Łucznik-Żywiec” – 39pkt.

2. SŁ Marymont Warszawa – 38pkt.

3. AZS Oś Surma Poznań – 32pkt.

4. KS Stella Kielce – 27pkt.

5. UKS Talent Wrocław – 22pkt.

6. ULKS Zryw Dobrcz – 18pkt.

 

 

Trener i prezes

Jan Lach