Sport

Choć pierwotnie gmina Jeleśnia wydała komunikat, że wstrzymuje organizację tegorocznego Pucharu Pilska, decyzje na „tak” zapadły w ostatnich dniach. Nie będzie - jak dotychczas - dwóch dni zmagań na stoku, bo warunki mogą się pogorszyć w ciągu kilku godzin. Puchar Pilska zostanie rozegrany w ciągu jednego dnia - już w tę sobotę 5 marca, ilość startujących jest ograniczona do 250 osób.

Tegoroczne zawody, jedne z najbardziej popularnych wśród amatorskich zawodów w narciarstwie alpejskim w regionie, odbędą się powyżej Hali Miziowej. Będzie to już 45., jubileuszowy Puchar, którego organizatorami są Urząd Gminy Jeleśnia, Ośrodek Narciarski Pilsko-Jontek w Korbielowie, Schronisko PTTK na Hali Miziowej i firma PROBUD. Zawody dla dzieci i młodzieży do lat 18. rozegrane zostaną do południa, a od godz. 12.30 będzie trwać rywalizacja dorosłych kobiet i mężczyzn. Wpisowe to odpowiednio 10 i 20 zł do 4 marca, a w dniu zawodów 15 i 25 zł. Z opłaty zwolnieni są narciarze powyżej 70. roku życia oraz mieszkańcy gminy Jeleśnia. A nagrody? Tradycyjnie - dla dzieci i młodzieży piękne puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a dla dorosłych, oprócz trofeów przewidziano nagrody finansowe.

Zgłoszenia można dokonać do 4 marca do godz. 14.00 za pośrednictwem gminnej strony internetowej (www.jelesnia.pl/sp[ort,15,akt) oraz w dniu zawodów w biurze zawodów na Hali Miziowej (od godz. 8.00 do 9.30 dla dzieci i młodzieży oraz do godz. 11.30 dla dorosłych). Przewidziano po cztery kategorie wiekowe dla narciarzy i narciarek w każdej z dwóch grup (dzieci i młodzież oraz dorośli). Przypominamy, że w zawodach nie mogą brać udziału czynni zawodnicy z licencją Polskiego Związku Narciarskiego oraz osoby, które karierę narciarską z licencją PZN ukończyły po roku 2011.

Informacja prasowa.